Trump’un Ulusal Güvenlik Danışmanı istifa etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn istifa ettiğini duyurdu. Flynn’in, Başkan Trump Beyaz Saray’a çıkmadan önce Rusya’nın ABD Büyükelçisi’yle Washington Yönetimi’nin Moskova’ya karşı uyguladığı yaptırımlara ilişkin görüşmeler yaptığı iddia ediliyordu. Göreve başlayalı henüz bir ay bile olmayan Flynn, Amerika tarihinde başkan danışmanlığı görevini en kısa sürdüren isimlerden biri oldu. Flynn’ın yerine geçici olarak, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin başındaki emekli Korgeneral Keith Kellogg’un atandığı açıklandı.

Birkaç gün önce ABD medyasında, Adalet Bakanlığı’nın konuya ilişkin Beyaz Saray’ı geçen ay uyardığı yönünde haberler çıkmıştı. Bakanlık Flynn’in Rusya’nın şantajına maruz kalabileceğini belirtmişti.

Flynn istifa mektubunda, “Rus Büyükelçi ile yaptığım telefon görüşmesi hakkında farkında olmayarak seçilmiş Başkan Yardımcısı’nı ve diğerlerini eksik bilgilendirdim. Başkan ve Başkan Yardımcısı’ndan özür diledim ve özrümü kabul ettiler. İstifamı veriyorum; bu kadar onurlu bir konumda ülkeme ve Amerikan halkına hizmet etmekten onur duydum. Başkan Donald J. Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence ve onların topladığı diğer muhteşem ekiple bu yönetim ABD tarihinde en büyük yönetim olarak anılacaktı.”

1 YORUM

  1. F. Gulenin iadesi icin AKPnin bagis yaptigi eleman degilmi? AKP nin hayalleri suya dustu mu? Vatandasin paralarini baska birilerine de mi dagitacaklar? Allah’in sopasi yok derler. Alma garibin ahini!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin