Trump, Londra Belediye Başkanı Khan’ı hedef aldı: Tam bir zavallı

ABD Başkanı Donald Trump, Kraliçe 2. Elizabeth’in daveti üzerine 3 günlük bir devlet ziyareti için İngiltere’de. Kraliçe, Donald Trump ve eşi Melania Trump’ı Buckingham Sarayı’nda ağırlıyor.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Donald Trump İngiltere’ye gelmeden önce gezisine tepki gösteren Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’ı eleştirdi.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Khan için “tam bir zavallı” dedi ve ekledi: “Bana, çok aptal ve beceriksiz New York Belediye Başkanı (Bill) de Blasio’yu hatırlatıyor.”

Khan’ın sözcüsü: ABD başkanına yakışmıyor

Khan’ın sözcüsü ise Trump’a “Bu gibi çocukça hakaretler ABD Başkanı’na yakışmıyor” sözleriyle cevap verdi. Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, İngiltere’nin Trump için “kırmızı halı sermemesi” gerektiğini söylemişti.

Khan dün İngiliz Observer gazetinde yayımlanan yazısında Trump’ı ’20. yüzyılın faşistlerinin siyaset dilini kullanmakla’ suçlamıştı.

Prens Harry ve Düşes Markle yemekte yok

Kraliçe ve kraliyet ailesinin bazı üyeleri, Trump ve ailesi için akşam özel bir yemek de verecek. Kraliçe 2. Elizabeth’e Cambridge Dükü Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Kate de eşlik edecek.

Prens Harry ve kısa süre önce bir erkek bebek dünyaya getiren eşi Sussex Düşesi Meghan Markle ise yemeğe katılmayacak. Trump, ABD vatandaşı Meghan Markle’a “ahlâksız” dediğini ses kayıtlarına rağmen inkâr etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin