Trump: 20 Ocak’taki yemin törenine gitmeyeceğim

Koltuğunu bırakmamak için taraftarlarına Kongre’yi basmaları için çağrıda bulunan Donald Trump, 20 Ocak’ta yapılacak yemin törenine katılmayacağını açıkladı.

ABD Kongresi Joe Biden’ın başkanlığını resmen tescilledi. Baraj olan 270 Seçiciler kurulu oy sayısını geçen Biden, resmen ABD’nin 46. başkanı oldu. Biden baraj olan 270 Seçiciler Kurulu oy sayısını geçerek, 306 kişinin oyunu aldı. Donald Trump ise 232’de kaldı.

Trump’ın Twitter hesabı, ABD Kongre binasına yandaşlarının saldırmasının ardından askıya alınmıştı. Twitter hesabı dün tekrar açılan Başkan Donald Trump’tan ikinci paylaşım geldi.

Trump, yaptığı paylaşımda, “Bana oy veren 75 milyon müthiş Amerikalı vatansever gelecekte uzun bir süre ciddi bir söz hakkına sahip olacak. Hiçbir şekilde onlara saygısızlık edilemez ve adaletsiz davranılamaz” dedi.

Bu paylaşımdan kısa süre sonra yeni bir paylaşım yapan Donald Trump, “Soranlara, 20 Ocak’taki yemin törenine gitmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Trump 5 kişinin öldüğü yaklaşık 50 kişinin yaralandığı kanlı Kongre baskından sonra yaptığı açıklamada 20 Ocak’taki görev tesliminin sağlıklı bir şekilde gerçekleşeceğini belirtmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin