TRT’nin sansürlediği 15 Temmuz Şehidinin babası konuştu: “İnsan oya, paraya satılmaz; sen ne, bakanlığın ne!”

Araştırmacı-gazeteci Ece Sevim Öztürk, TRT’nin röportaj için geldiği ama “Oğlu Bilal Edoğan’ı yollasaydı; bak benim oğlum şehit oldu.” dediği için yayını yarıda kestiği 15 Temmuz şehidi İbrahim Sürücü’nün babası ile görüştü.

Gazeteci Öztürk, 29 yaşında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit düşen  İbrahim Sürücü ile aynı isme sahip olan babasının çok üzgün olduğunu söyledi.

Öztürk şöyle konuştu: “Bana ‘oğlunun kullanıldığı’ söyledi. Oğlum şehit olduğu zaman etrafımızda dolaşan siyasiler araç düzlüğe çıkınca kendileriyle ilgilenmediğini belirtti. Bakan Recap Akdağ ile görüşmek için Ankara’ya gittiğinde, kendisine; ‘bakanın yerinde olmadığını yurtdışına çıktığını’ söylemişler. Fakat İbrahim Amca, AKP binasının arka kapısından bakanın çıktığını görmüş. Bakanı yakalamış. ‘Garip gibiyim, kimsesiz gibiyim.’ demiş. Recep Akdağ’a bir sitemi vardı.” dedi.

Şehit Babası şöyle konuştu: “Yakup’tan sonra benim yaşamamım önemi yok. Ama insan bu kadar seviyesiz olmaz. İnsan bin aşağı inip yukarı çıkmaz. İnsan oya, paraya satılmaz. Sen ne, bakanlığın ne. Hatta Recep Akdağ oğlumun cenazesinde benim elimi tutu. ‘İbrahim Abi o yüzüğü oraya takma sünnet değil’ dedi. Sünneti biliyorsun da, yalanı nasıl biliyorsun.”

ŞEHİDİN BABASI HAYKIRDI, TRT RÖPORTAJI KESTİ: “OĞLU BİLAL ERDOĞAN’I YOLLASAYDI; BAK BENİM OĞLUM ŞEHİT OLDU

 

2 YORUMLAR

  1. Ece Sevim hanımefendiyi tanımıyordum. tr724 sayesinde şimdi tanıdım. Araştırmacı gazeteciliğini tebrik ediyorum. Allah, hem röportaj yaptığı İbrahim Amcamızı hem de Ece hanımefeniyi iktidar ve iktidar yanlısı zalimlerin zulmünden korusun.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin