İstanbul Havalimanı’nda uçuş yasağı uzatıldı, Kuzey Marmara 17 saat sonra açılabildi

Yoğun kar yağışı İstanbul’da hayatı olumsuz etkiledi. Kar yağışı nedeniyle hava ulaşımının iptal edildiği İstanbul Havalimanı’nda çalışmalar devam ediyor. İstanbul Havalimanı’nda dün getirilen uçuş yasağının saat 24.00’e kadar uzatıldığı belirtildi. Havalimanın kargo terminalinin çatısı, üzerinde biriken kar nedeniyle dün çökmüştü. Terminalde sabahlayan yolcuların bekleyişi devam ediyor.

KUZEY MARMARA KONTROLLÜ OLARAK AÇILDI

Kar yağışı ve zincirleme kazalar nedeniyle dün kapanan Kuzey Marmara Otoyolu da yaklaşık 17 saat sonra Çatalca yönüne doğru tek yönlü trafiğe açıldı. Kazanın meydana geldiği İstanbul istikametinde ise araç kaldırma çalışmalarının devam ettiği ve yolun önümüzdeki saatlerde trafiğe açılacağı öğrenildi. Bölgede mahsur kalanlar kurtarıldı.

EKREM İMAMOĞLU: İSTANBUL’DA KAR KALINLIĞI 35 CM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki yoğun kar yağışının ardından açıklama yaptı. Kentteki son durumu anlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul’da kar yağışı yine etkili olacak, uyarılara dikkat edelim. 7421 personel ve 1582 iş makinesiyle sahadayız. Şu ana kadar 54 bin ton tuz, 21 ton solisyon kullandık. Şehrin genelinde 35-50 cm kalınlığında kar var. Metrekareye düşen kar 8 saatte yaklaşık 60 kiloya ulaştığı bilgisini aldık. Kar kalınlığı 80 cm bulan bölgelerimiz var.

BÜTÜN HATTA AKIŞI SAĞLADIK

Bir tartışma konusu var. İşte İBB veya diğer kamu kurum kuruluşları ile ilgili bir takım hususlar öne çıkartılıyor. Biz ‘İBB olarak TEM, Mahmutbey bize ait değil, Basın Ekspres bize ait değil’ demeden katkı sunmaya, Karayolları gibi diğer kamu kuruluşlarının bize sunduğu katkılarla sıkıntıyı en aza indirme çabası sürdürüyoruz. Tabii ki yoğunlaşan hatlar olmuştur. D100, oldukça yoğun bir bölge. Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü istikametinde uzun saatler uğraş verdiğimizi belirtmek isterim. Bu hatta bütün akışı sağladık.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin