Trakya İlahiyat Dekanı’ndan Boğaziçili öğrencilere tehdit: Gece vakti işi bitiririz

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini tehdit etti. Katliam yapacağını sosyal medyadan duyuran Kılıç, ”Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim.” dedi

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Facebook hesabından Boğaziçi eylemlerini ve öğrencileri hedef aldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kayyım rektör olarak atanan Melih Bulu’yu protesto eden öğrencilerin eylem görselini paylaşan Kılıç, ”Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz.” diyerek  tehditlerde bulundu. Daha sonra bu sözlerini silen Kılıç, paylaşımında şunları yazdı:

”Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem. Aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Biz abdest alır dışarı çıkmayız. Bizim zaten abdestimiz var. Bilin istedik de… Şöyle söyleyeyim. Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim.”

Bu arada Kılıç, dünyanın ve Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen okulun kapatılmasına yönelik de “Şöyle yapalım. Boğaziçi üniversitesini kapatalım yerine üniversite kuralım” ifadelerini kullandığı görüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin