Trafiğe sinirlenen taksici, kadın yolcuyu darp etti! Savcılık serbest bıraktı

İstanbul Beyoğlu’da bir taksiye binen Fas uyruklu bir kadın, taksici tarafından feci şekilde darp edildi. Kadının şikâyeti üzerine gözaltına alınan taksici, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Kocaeli’de yaşayan Fas uyruklu Chaıme H.(24), doğum yapan ablasını görmek için İstanbul’a geldi. Taksim’de bir otele yerleşen kadın Kasımpaşa’da oturan ablasının yanına gitmek için otelin önünden geçen Cengiz K.(39) kullandığı 34 THD 90 plakalı taksiyi durdurarak bindi.

Bir süre sonra yoğun trafikte kalan taksici sinirlenerek kadına söylenmeye başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine taksici Cengiz K, genç kadına araç içinde tokat atmaya başladı. Taksiden inerek kaçmaya çalışan kadını yakalayan taksici 22 lira tutan ücreti istedi. Kadının kendini korumak için çantayla vurması üzerine taksici, genç kadının yere yatırarak boğazını sıktı. Taksici kadının cebinden çıkarttığı 30 lirayı alarak taksiyle kayıplara karıştı.

SAVCILIK TALİMATIYLA SERBEST BIRAKILDI

Darp olayının ardından polisi arayan Chaıme H. taksiciden şikâyetçi oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kadınla konuşarak taksinin plakasını ve sürücünün eşkalini öğrendi. Darp edilen kadın ise olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından darp raporu alan kadın emniyete giderek şikâyette bulundu. Taksinin plakasından sürücüsüne ulaşan polis, taksi sürücüsü Cengiz K. yakalanarak gözaltına alındı. Darp ettiği kadın tarafından teşhis edilen Cengiz K’ya emniyette ifadesi alınarak “kasten yaralama” suçundan adli işlem yapıldı.

İfadesi alınan ve işlemleri tamamlanan Cengiz K. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin