Tıp fakültesine dekan olunca bütün aileyi üniversitede işe aldı

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev, dekan olunca erkek kardeşi, oğlu ve eşini aynı üniversitede işe aldı. Vatansev’in işe aldığı kardeşinin başvuru yapan 6 aday arasında 4. sırada olması dikkat çekti. Dekan, uzman doktor eşini de Yard. Doç. olarak atadı.

Celalettin Vatansev, 2015 Nisan ayında Meram Tıp Fakültesi Dekanlığına atandı. Vatansev’in dekan olmasının ardından ilk olarak kardeşi Hakan Vatansev, Konya merkezde bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak alındı. Üniversiteye başvuran 6 aday arasında ALES sıralamasında 72 puanla 4. sırada yer alan Vatansev’in, üniversitenin yaptığı sınavda ise rakiplerini geçmesi dikkat çekti. Vatansev’in önündeki isimler 26-45 puan aralığında alırken, kendisi 76 puan alarak öğretim görevlisi olarak üniversiteye giren tek kişi oldu. Vatansev’in lisans mezuniyet notunun da 6 aday arasında 5. sırada yer alması, atama konusunda şüphe uyandırdı.

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve özel bir şirkette çalışan oğlu Ali Esad Vatansev ise Kasım 2016’da Necmettin Erbakan Üniversitesi inşaat ve Yapı Daire Başkanlığı’nda İnşaat mühendisi olarak işe başladı.

Dekan Celalettin Vatansev’in Konya’da özel bir hastanede çalışan eşi, Uzman Dr. Hülya Vatansev, 2017 Kasım ayında Meram Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’na Yard. Doç. Dr. olarak atandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Ne guzel iste. Komsusu acken pardon akrabasi ii iste calismiyorken kendisi de calismayi icine sindiremeyenlerden bunlar. Burda gormemiz gereken kardeslik akrabalik bagi. Yani bi baskasi girse o ise olur mu? Olmaz. Sonucta o makam, koltuk ,oda adamin babasinin mali. Kimi isterse onu alir. Zaten mezara da goturecegi icin isi saglama almis. Bunun haber olacak nesi var. 45 ile 76 pua n arasinda ne kadar fark var ki? 31 puani bu adamin akrabasi biraz asilsaydi alese kesin alirdi. E simdi su kadarcik puanin lafimi olur. Isler cok, tek basina yapilmiyor. E kendi karakterinde olsun ki ,kolay olsun da.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin