Bir ablanın feryadı: Murat tek kardeşimdi, katilleri KHK ile koruma altına alındı

15 Temmuz’da Boğaz Köprüsü üzerinde linç edilerek öldürülen ve katilleri hala yargı önüne çıkarılmayan Hava Harp Okulu öğrencisi Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin, son KHK ile adalet umutlarının tamamen tükendiğini söyledi. “Kardeşimin katillerinin bulunması engellendi.” dedi.

Sosyal medya hesabından görüntülü video yayınlayan Mehtap Tekin, “Her gün paylaşımlardan bulunuyorum. Fakat 1.5 yıl oldu, hala yetkililerden bizi ne arayan var ne soran. Maalesef acımızı yaşayamadık, yasımızı tutamadık. Saldırılara, hakaretlere maruz kaldım.” dedi.

Bu hakaretlerden daha büyüğünün son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz gecesi ve sonrası işlenen hukuksuz olaylara karşı getirilen koruma kalkanı olduğunu belirten Mehtap Tekin, “Kardeşimin katilleri koruma altına alındı. O gün köprüye çıkan vatandaşlarımızın yanında asker düşmanları da vardı. Bir askeri öğrenciyi ‘ben öğrenciyim’ dediği halde kesici, delici aletlerle katletmeyi kesin bir asker düşmanı yapar. Bir insana bunu düşmanı bile yapmaz. O katilleri getirseler benim yanıma ben bunu yapamama, benim vicdanım el vermez. Ama onlar benim kardeşime kıydılar. Otopsi raporu var. Nasıl delici ve kesici aletlerle kardeşimi katletmişler. Bu madde ile katiller korumaya alındı. Asıl bundan sonra bizim desteğe ihtiyacımız var. Ailecek acı çekiyoruz, Murat tek kardeşimdi.” dedi.

İşte o video;

 

***

Kardeşim gibi 24 mağdur var; kardeşim katledilirken çekilen video verdim, dikkate alınmadı

Artı TV’ye bağlanarak da bir açıklama yapan Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin, kardeşi gibi linç edilen birçok erin ailesinin de şimdiye kadar failler aleyhine dava açma girişimlerinden sonuç alamadığını belirtti. Mehtap Tekin şunları söyledi:

“Kardeşim 15 Temmuz’da Hava Harp Okulu ikinci sınıf öğrencisiydi. Köprüde kesici aletlerle katledildi. Bunun raporu var. KHK değişikliğinden dolayı kardeşimin katili ceza almayacak. Bu durumda olan yaklaşık 24 mağdur var. Bu madde bizim aleyhimize işliyor. Çok kötü bir süreç. Yargılanan kimse yok. Katledilirken çekilen videoyu da buldum, avukata verdim bunlar belli insanlar. Ama maalesef bakılmıyor.

Erler var aynı şekilde katledilmiş, hiçbirine daha bakılmadı. 15 Temmuz gecesi köprüde lince maruz kalmış hiçbir asker için daha dava açılmadı. ‘Yargıya gidin’ dediler ama yargı da yok! Ne yapacağımızı bilemiyoruz şu a an çok kötü durumdayız.”

Mehtap Tekin Avurupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitmekten başka çarelerinin kalmadığını sözlerini ekledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin