Terör saldırısının gerçekleştiği caminin imamı: Hala korku ve endişe içerisindeyiz

FOTOĞRAF: SIRI ØVERLAND ERIKSEN

ENGİN TENEKECİ | OSLO, Tr724

Norveç’in Bærum şehrinde faaliyet gösteren ve  terör hadisesinin yaşandığı Al-Noor İslam Merkezi Camii imamı Syed Mohammad Ashraf, hayatını kaybeden genç kızın ailesine taziye ziyaretinde bulunmak istediklrini söyledi. Ashraf, camiye gelen çocuklar hakkında da endişeli olduğunu kaydetti.

Norveç devlet televizyonuna (NRK) konuşan din görevlisi, aileyi taziye ziyareti için hazır olduğunu dile getirdi. Ashraf, ziyaret imkanı verildiği taktirde, ailenin bu zor anlarında yanlarında olmak istediğini açıkladı.

Saldırının Müslüman çevrede meydana geldiğini hatırlatan Syed Mohammad Ashraf, öldürülen 17 yaşındaki genç kızın  yanlış bir şey yapmadığı ve masum olduğunu belirtti.

VG gazetesine de konuşan Ashraf, çocukların terör olayına ilişkin ne hissettikleri konusunda endişeli olduğuna işaret ederek şöyle devam etti: “Cami tekrar faaliyete geçtiğinde neler olacak bilemiyorum. Yaşanan hadise karşısında hala korku ve endişe içerisindeyiz.” İmam, namaz biter bitmez saldırıdan 5 dakika önce camiyi terkettiğini vurguladı.

Pakistanlı din görevlisi Syed Mohammad Ashraf’ın verdiği bilgilere göre camide 40 ila 50 civarında çocuk İslam dersi alıyor. Öte yandan Ashraf, ülkenin lokal gazetelerinden Bergens Tidende aracılığı ile, camiyi herkesin ziyaret edip, kendilerine her türlü soruyu yöneltebilecekleri kaydetti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin