Temel Karamollaoğlu, Bahçeli’ye böyle cevap verdi: Laf mı bu şimdi!

Temel Karamollaoğlu

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Devlet Bahçeli’nin 6 partinin görüşmesiyle ilgili eleştirilerine sert çıktı. MHP Genel Başkanı’nın, “6 parti sürekli birbirlerine gidiyor, hava kokluyor, bir yapmadıkları kısır günü kaldı.” sözlerinin hatırlatılması üzerine Karamollaoğlu, “Onlar da kebap partisi yapsınlar, biter gider. Başka ne diyeyim ben buna, laf mı bu? Bir araya gelip, oturursun, konuşursun. Biz hiçbir partiyle konuşmayalım diye bir şey söylemiyoruz, partilerin bir araya gelip konuşmasından bu kadar rahatsız olmanın manası ne?” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. “TÜGVA üzerinden orduya, emniyete, kamu kurumlarına yüzlerce kişi yerleştirdiğine dair iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Varsa ki ihtimaldir, o zaman ciddi problemle karşı karşıyayız demektir. Bunun kabul edilmesi mümkün olmaz.” ifadelerini kullandı.

Ekonomi gündemini de değerlendiren Karamollaoğlu, bir ülkede kalkınma sağlanırsa ekonomik meselelerin daha kolay çözüleceğini söyledi. Türkiye’de hemen hemen her gün yeni zamlarla uğraşıldığını dile getiren Karamollaoğlu, doğal gaz ve elektrik zamları da göz önüne alındığında Cumhuriyet tarihinde bir ilkin yaşandığını, kişi başına gelirin ilk defa 7 yıl arka arkaya düştüğüne şahit olunduğunu savundu.

TÜGVA, RESMEN ‘PARALEL DEVLET’ KURMUŞ

İstanbul merkezli bir gençlik ve öğrenci vakfı olarak kurulan Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) devlet içinde kadrolaşmaya gittiği iddia edildi. Kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu vakfın ‘ERP’ adlı bir sistem kullanarak kadro verilecek kişiler hakkında sicil listeleri oluşturduğu ve bu kişilerin ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yerleştirildiği ileri sürüldü. TÜGVA Başkanı Eminoğlu söz konusu belgelerin doğruluğunu itiraf etti.

1 YORUM

  1. Erp bu sistemlerin genel adıdır. Enterprise resource planning diye geçer. Zamanında fetö ile ilgili haberlerde yandaş medya da kullanılan sistemlere erp adını yazıp çok gizemli birşeymiş gibi anlatmaya çalışıp rezil oluyordu. Aynı duruma düşmemek adına tırnakları kaldırıp bilinmeyen bir erp programı yazabilirsiniz veya konuyla daha ilgili kişilerin görüşünü alın

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin