Bilal Erdoğan, TÜGVA iddialarına böyle cevap verdi: Kendileri yapamıyor ya, kıskanıyorlar!

Bilal Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, yönetiminde olduğu TÜGVA ile ilgili ‘torpil listesi’ iddialarına ilişkin ‘iftira’ dedi. Erdoğan, “TÜGVA ile uğraşıyorlar, neden biliyor musunuz? Kıskanıyorlar değil mi? O zaman daha da başarılı olun. Onlar da kıskançlıktan çatlasın.” dedi.

Bilal Erdoğan, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddiasına ilişkin ilk kez konuştu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı olarak AKP’li Çorum Belediyesince inşa edilen Türkiye’nin ilk ‘oba konseptli’ gençlik kampının açılışında açıklama yapan Erdoğan, öğrencilere yönelik konuşmasında, “TÜGVA ile uğraşıyorlar, neden biliyor musunuz? Niye uğraşıyorlar sizinle? Niye işlerine gelmiyor? Kıskanıyorlar değil mi? O zaman daha da başarılı olun. Onlar da kıskançlıktan çatlasın. Kendileri yapamıyorlar ya, herkesi kendileri gibi sanıyorlar. Bu dünyada varsa günahımız, onun da karşılığını öbür tarafta göreceğimizi düşünüyoruz. Siz ortada dolaşan algı çalışmalarına bakmayın. Bir taraf kendini anlatmaktan aciz, bir taraf da her türlü melanete sarılıp, insanlara iftira atıyor, ithamda bulunuyor, hakaret ediyor, saydırıyor.” ifadelerini kullandı.

SELÇUK BAYRAKTAR’I ÖRNEK GÖSTERDİ

“İnanan, namaz kılan, bir Allah’a kul olan, hacca giden, zekatını veren, insanlara faydalı bir hayat yaşamaya çalışan gelişemez mi? Teknolojide, bilimde, fende ilerleyemez mi?” diye soran Erdoğan, şöyle devam etti: “İlerler değil mi? Nereden biliyoruz ilerleyebildiğini. Bak, Selçuk Bayraktar’dan biliyoruz. Dindar mı? Dindar. Namazlı mı? Namazlı. Her türlü bu aydın sanan karanlıkların yobazlık dediği her şeyi yapıyor ama şu anda dünyada yanına yaklaşabilen yok. Böyle olsak daha iyi değil mi?”

AVRUPA’NIN GELECEĞİ KARANLIK

İnançsız insanların huzursuz insanlar olduğunu, ne zaman kendilerini kaybedeceklerinin belli olmadığını anlatan Bilal Erdoğan, “Batı’da intihar oranlarında çok büyük artış var. Aile mefhumu tamamen kayboldu. Cinsiyetsizlikten tutun başka şeylere kadar abuk sabuk, Batı medeniyeti şu anda kendilerinde test ediyor. Huzur diye bir şey kalmadı, Avrupa’nın geleceği karanlık.” diye konuştu.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin