Televizyonda ortaya çıktı: 24 yıl ceza aldı; infaz yasasıyla birkaç yılda serbest kaldı

ATV’deki Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konuk olan bir kişinin 24 yıl ceza alarak 2017 yılında cezaevine girdiğini ve infaz yasasından faydalandığı sonrasında da koronavirüs sebebiyle de çıktığını söylemesi dikkat çekti.

Yayın sırasında konuğun annesi de oğlunun 20 dosyası olduğunu söyledi. Konuk, “Biz buraya rezil olmaya gelmedik” diyerek konuyu kapamaya çalıştı.

Programa katılan Adem Durur, 24 yıl hapis cezası aldığını, Şubat ayında cezaevine girip son af yasası ve korona düzenlemesiyle serbest kaldığını anlattı. Müge Anlı, “Biz o zaman boşuna uğraşıyoruz, polis boşuna uğraşıyor” dedi.

74 yaşındaki Kerem Durur’un ortadan kaybolmasının tartışıldığı programa, Durur’un oğlu Adem Durur da katıldı. Hangi suçlardan sabıkalı olduğunu açıklamayan Adem Durur, “24 yıl ceza aldım. 2017 Şubat ayında cezaevine girdim” dedi. Bunun üzerine Müge Anlı, “Madem 24 yıl ceza aldın nasıl dışarı çıktın” diye sordu. Adem Durur da “koronavirüs nedeniyle çıktım abla” karşılığını verdi. Müge Anlı, “24 yıl ceza alanları da mı koronavirüs nedeniyle tahliye ettiler” diye sordu.

 

Adem Durur da “2016’da çıkan iki de bir yasası vurdu. Hem de Son infaz yasasından faydalandım ve açık cezaevine çıktım. Oradan da koronavirüs nedeniyle tahliye edildim” dedi.

Bu sözler üzerine Müge Anlı adeta şok geçirirken, “O zaman biz boşuna uğraşmayalım ya kimse cezaevine girsin diye. Polis de uğraşmasın. 24 yıl ceza almış, bir infaz yasası çıkmış yarıya inmiş, sonradan da koronadan da serbest kalmış! Sen serbest kalabilirsin ona bir şey demiyorum ama ‘O zaman biz boşa mı kürek çekiyoruz’ diye içimden geçirdim” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin