Tecavüzcü Musa Orhan ve ırkçı saldırıları öven videoya tepki yağdı

Batman’da uzman çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırısı sonrası intihar eden İpek Er’i, Sakarya ve Afyon’daki ırkçı saldırıları kast ederek video çeken bir kadın sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Videonun sosyal medya yayılması sonrası Twitter’da #IrkçıKadınTutuklansın etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Batman’da Musa Orhan tarafından tecavüze uğradıktan sonra intihar ederek yaşamına son veren İpek Er, Sakarya’da mevsimlik işçilere yapılan saldırı ve Afyon’da ırkçı başka bir saldırı sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de yaralandığı olayları öven kullanıcı sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Kişinin müzik eşliğinde dans ederek sarf ettiği, “Çavuşumuz koydu, Sakarya koydu, Afyon koydu” şeklindeki ırkçı ve cinsiyetçi söylemlere birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Videonun sosyal medya yayılması sonrası Twitter’da #IrkçıKadınTutuklansın etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

1 YORUM

 1. Düpedüz provokasyon…
  Bu kızın 18 yaşından küçük olma olasılığını değerlendirebilecek sıfatları haiz kişilerin, hem de küfürle eleştirmemeleri lazım.
  Haberi ilk gördüğümde 530 binlerde izlenmişti. Az önce 1,5 milyonu aşmıştı.
  Kızın, arkasına aldığı bayrak ve semboller nedeniyle, sığındığı değerlerin sahibi olan MHP ve Ülkücü camiadan bir kınama, bizimle ilgisi yok diye bir açıklama bekledim.
  Ben göremedim.
  Milletimizin yanlış anlamamaları adına, Alpaslan Türkeş, üç hilal, bozkurt isimlerini 1,5 milyon defa karalayan -muhtemelen psikolojik yönden rahatsız- bu kıza en güzel cevabı onların vermesini bekliyorum…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin