TBMM Başkanı Şentop’tan fezleke açıklaması

Meclis’e gelen ve aralarında HDP’lilerin de olduğu 33 fezlekeyle ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ”Dosyaların içeriğine göre karar verilir.” dedi.

Azerbaycan Büyükelçiliği’nde sergi açılışında konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Meclis’e gelen ve aralarında HDP’lilerin de olduğu fezlekelerle ilgili olarak, “Dosyaların içeriğine göre karar verilir” dedi.

”GERGERLİOĞLU VE BERBEROĞLU’NUN DOSYALARI GELMEDİ”

Şentop, şunları söyledi:

“(Fezlekeler) Meclis Başkanlığı’nın görevi teklif olarak inceledikten sonra karma komisyona göndermek. Karma Komisyon, dosyanın içeriklerine bakarak karar verecektir.

(Meclis’teki 1300 fezleke) Geçmiş dönemlere baktığımızda her ihtimal var. Son zamanlarda bir HDP’li vekilin dokunulmazlığı kaldırılmıştı.

İç tüzük ihtimallerin hepsine imkân veriyor. Dosyaların içeriklerine göre değerlendirmek lazım. Karma komisyon dosyanın içeriklerine bakarak karar verecektir. İşlenen suçların mahiyeti bakımından işlenen dosyalarla ilgili dokunulmazlıkların kaldırılması kararı verilmiş. Benim şu an bir şey söylemem doğru olmaz. Değerlendirmeyi karma komisyon yapacak. Gergerlioğlu ve Enis Berberoğlu’nun dosyaları Meclis’e gelmedi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin