Tayyip Erdoğan, Naksan Holding’den 250 milyon dolar rüşvet istemiş

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz sonrası bütün mal varlıkları gasp edilen Naksan Holding’den 2015 yılında 250 milyon dolar ‘rüşvet’ ve Gaziantep’te kurulan 2 üniversiteyi istediği ortaya çıktı. Sürgün gazeteci Cevheri Güven’in aktardığına göre Erdoğan ve Nakıboğlu arasındaki görüşme Erdoğan’ın evinde gerçekleşiyor.

Rüşvet talebine aracılık eden kişi ise ‘5’li çete’de yer alan Kalyon Holding’in patronu Hasan Kalyoncu. Naksan Holding’in, verilen kredilerin geri çağırılmasıyla zor duruma düşürüldüğünü anlatan Cevheri Güven, şunları söylüyor:

  • Görüşme Erdoğan’ın evinde gerçekleşiyor. Erdoğan, Nakıoğlu ailesini temsilen gidenlerden 250 milyon dolar rüşvet ve ayrıca Naksan’ın kurduğu iki üniversiteyi istiyor. ‘Yoksa sizi terörden yargılar, bütün mal varlığınıza el koyarım’ diyor.
  • Erdoğan 3 şey istiyor. 1- Benim tarafıma geçeceksiniz. 2- 250 milyon dolar nakit getirip elime sayacaksınız. 3- Gaziantep’te kurduğunuz 2 üniversiteyi bana vereceksiniz.
  • Bunun üzerine Nakıboğlu ailesi AKP’den bazı milletvekillerine ulaşıyorlar. Onlar da ‘Haziran seçimlerine kadar sabredin. Muhtemelen kaybedeceğiz. Koalisyon hükümeti kurulursa hukuk ve demokrasi konusunda adım atılabilir’ diyor.
  • 7 Haziran seçimlerinde gerçekten de AKP tek başına iktidarını kaybediyor ancak Bahçeli’nin desteğiyle yeniden seçim yapılıyor. AKP yeniden tek başına iktidara gelince Naksan Holding için yeniden alarm zilleri çalmaya başlıyor. Yeniden üzerine baskı kuruluyor. Tam bu sırada 15 Temmuz gerçekleşiyor ve Naksan Holding’e kayyım atanıyor.

NAKSAN PLASTİK, ADIM ADIM GASP EDİLDİ

https://www.tr724.com/senaryo-tmsfnin-naksan-holdinge-cokme-plani-adim-adim-uygulanmis/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin