Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında açıkladı: 3 şehidimiz var

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, devam eden ‘Pençe-Kilit Operasyonu’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Öldürülenlerin sayısı 45’i buldu. 3 şehidimiz var.” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gündeme ilişkin konuştu. ‘Pençe-Kilit Operasyonu’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, operasyon sırasında 3 askerin hayatını kaybettiğini belirtti. Erdoğan, “Kuzey Irak’taki harekat şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamına geliyor. Şu anda son çırpınışlar. Kandil’den gelen talimatları yerine getirme gayretleri içindeler. Öldürülenlerin sayısı 45’i buldu. 3 şehidimiz var. Bütün mağara ve inlere girmeye devam ediliyor. Bu temizlik harekatı bitene kadar devam edecek. İnlerde, mağaralarda birçok mühimmat ele geçirildi. Bunların temizliği devam ediyor.” diye konuştu.

RUSYA-UKRAYNA AÇIKLAMASI: ÜMİTSİZ DEĞİLİZ

Ukrayna-Rusya Savaşı’na ilişkin de konuşan Erdoğan, “Sonuç olumlu ama istediğimiz gibi değil. Daha iyi olacak. Ümitsiz değiliz. Sayın Putin ve Sayın Zelenski ile bugün-yarın yeni görüşme planladık. İstanbul’daki süreci liderler seviyesinde devam ettirmeyi planlıyoruz. Davetimizi kabul ederlerse üst düzey buluşmayı İstanbulumuzda gerçekleştiririz.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin