Basın tiyatrosu; Erdoğan’a sorulacak sorular önceden verildi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a hareketi öncesi Atatürk Havalimanı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ancak, Erdoğan’a soru soracak gazetecilere soruların önceden verildiği ortaya çıktı. Basın toplantısından Yeniçağ’ın yayınladığı sorular toplantı sırasında gazeteciler tarafından Erdoğan’a yöneltildi.

Erdoğan, soru cevap kısmında A Haber muhabiri Aslı Bilger Kutludağ, kendisine verilen soruyu okuyunca “Aslı Hanım sen beni köşeye sıkıştırıyorsun” diye espri yaptı. Anadolu Ajansı’ndan Kaan Bozdoğan’ın sorusundan sonra ise “Sen zaten değerlendirmeyi yaptın”sözleriyle yanıt vermeye başladı.

Toplantıdan önce sızan sorular ve soruların verildiği gazeteciler şöyle:

Kaan Bozdoğan – Anadolu Ajansı

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile iki hafta önce Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Ankara’da görüştünüz. Birleşik Arap Emirlikleri basını bu ziyareti, “Umut vadeden ilişkiler” şeklinde yorumladı ve ziyaretin Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ilişkileri yeni bir döneme taşıyacağını belirtti. Bugün de bir Arap coğrafyasının güçlü ülkelerinden biri olan Katar’a gidiyorsunuz. Bu kapsamda, Türkiye ile Arap ülkeleri arasındaki ilişkilere dair değerlendirmeniz ne olur?

ERDOĞAN NE SÖYLEDİ?

Basın tiyatrosunda Erdoğan her alanda stokçuluk yapıldığını, cezaları stokçuluk yapanları rahatsız edici bir noktaya çıkaracaklarını söyledi. Asgari ücreti belirlerken işverenin de memnun olması gerektiğini anlattı.

“Biz kesinlikle işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret ortasında inşallah en uygununu masaya yatırarak nihai kararımızı vereceğiz. Bu karardan sadece işçi kesiminin değil, işverenin de memnun olması lazım. Bizim işçinin emeğine, işverenin de yatırım gücüne ihtiyacımız var.” dedi

Erdoğan “(Katar’la) ikili ilişkilerimizde son yıllarda kaydedilen mesafeden inşallah bundan sonrası çok daha verimli şekilde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

HER ALANDA STOKÇULUK YAPILIYOR

Erdoğan ayrıca her alanda stokçuluk yapıldığını savundu: “Şu anki cezai müeyyide çok düşük. Mehmet (Muş) Beye söyledim, hazırlıklarınızı yapın bu müeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım. Stokçuluk yapanlar bedelini ağır ödeyecekler. Çünkü vatandaşımıza hele hele gıdada bu tür zulmü yapanlara biz Buyur yoluna devam et diyemeyiz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Alo Fatih’ler devam mı ediyor?
  Demirörenler, babalarının gözyaşları üzerine Saray’dan aldıkları ulufe üzerine kurdukları sistemde, neleri, hangi ilkeleri feda ettiler?

  Kaan Bozdoğan (Anadolu Ajansı), Gülseli Kenarlı (Demirören Haber Ajansı), Aslı Bilger Kutludağ (A Haber), Mücahit Topçu (CNNTÜRK)…

  Hem kendilerinin hem de ilgili yayın organlarının hemen bir açıklama yapması gerekiyor.

  Ah ah!
  Şimdi bilgi ve deneyim olacak ki, bu gazetecileri ve medya organlarını ile igili bir jenerik çekesin ya da hiç olmazsa bir film afişi yapasın…

  Acaba bu hanım ve beylere, konuyla ilgili diğer gazeteciler soru sorabilecek mi?
  İlgili yayın organları organları haber yapabilecek mi?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin