Taylan Kulaçoğlu ve Hakan Gülseven serbest bırakıldı!

Yandaş medyanın hedef göstermesi üzerine 2 gün önce gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve gazeteci Hakan Gülseven, tutuklama talebiyle çıkarıldıkları sorgu hakimliğince serbest bırakıldı.

17 Mayıs’ta Ayvalık’ta gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve aynı gün İstanbul’da gözaltına alınan RED Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Gülseven, bugün tutuklama talebiyle sorgu hakimliğine sevk edilmelerinin ardından serbest bırakıldı.

YANDAŞLAR HEDEF GÖSTERMİŞTİ

RedHack soruşturması kapsamında 2013 yılında iki kez gözaltına alınan, delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın hacklenmesi sonrası gözaltına alınmıştı. Kulaçoğlu bir süredir yapılan haberler ve sosyal medya saldırıları ile hedef gösterildiğini ve düğmeye basıldığını söylemişti.

Sabah gazetesi “İsimsizler Hareketi” adlı Telegram sayfasını yönettiğini öne sürdüğü Kulaçoğlu’nu, “İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye’de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyordu” şeklindeki ifadelerle hedef gösteren haberler yapmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin