Taşgetiren’den Karagül’e ‘‘Medyanın çamur kusan Bekri Mustafa’sı’’ yakıştırması

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, köşesinde kendisi hakkında yazan Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’e ‘‘medyanın çamur kusan Bekri Mustafa’sı’ yakıştırması yaptı.

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren bugün köşesinde kaleme aldığı yazıda Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’ü sert bir dille eleştirdi.

İbrahim Karagül için ‘medyanın Bekri Mustafa’sı’ yakıştırması yapan Taşgetiren, “Hani ‘ahirette dünyanın ne durumda olduğunu sorarlarsa ‘Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam oldu de, anlarlar’ demiş ya Bekri Mustafa… Şimdi bu sözün medyanın bir kesimi için tekrarlanma zamanı: “Bir yerlerde size Türkiye’de özellikle iktidara yakın medyanın halini soran olursa ‘Yola çıktığında ‘Türkiye’nin birikimi’ diye anılan Yeni Şafak’ı bir süredir İbrahim Karagül yönetiyor’ deyin yeter.” ifadelerini kullandı.

TAŞGETİREN: KARAGÜL ÇAMUR KUSMUŞ

İbrahim Karagül’ün dünkü yazısında “Gün gelir bu çevreler, ‘ABD Türkiye’ye müdahale etsin’ bile diyebilirler. Bunu açık açık yapabilirler? Mesela Ahmet Taşgetiren’in böyle bir yazı yazabileceğini düşünmüyor değilim” şeklindeki ifadelerine sert tepki gösteren Taşgetiren, Karagül’e tepkisini şöyle sürdürdü:

“Karagül dünkü yazısının son cümlesinde ismimi vererek çamur kusmuş. Karagül’e yakışmış ama Yeni Şafak isminin bu özel vaka ile yürüdüğü yolun içimi acıttığını ifade etmeliyim. Karagül bil ki, senin eline kalem vermek bir meczubun eline silah vermekten farksız. Sana üstelik gazete teslim edilmiş. Yazık. Anlaşılıyor ki alçalma sınırının dibi yok.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin