Tahliye edilen Nazan Bozkurt’u Harbiyeli öğrencinin annesi Melek Çetinkaya karşıladı

15 Temmuz’dan sonra ilan edilen OHAL sürecinde KHK ile ihraç edilen ve işlerine geri dönmek için Ankara’da Yüksel Caddesi’nde eylem yaptıkları gerekçesiyle tutuklandıktan sonra bugün tahliye edilen Nazan Bozkurt’u Harbiyeli Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya sevinçle karşıladı.

Ankara, Yüksel Caddesi’nde ‘İşimizi geri istiyoruz’ eylemi yaptıkları için ”haklarında daha önce verilen adli kontrol kararlarına rağmen eylemlerine yoğun bir şekilde devam etmeleri” gerekçesiyle yargılanan Yüksel Direnişçilerinden tutuklu bulunan Mehmet Dersulu, Alev Şahin ve Nazan Bozkurt bugün hâkim karşısına çıktı.

Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Nazan Bozkurt hakkında tahliye kararı verilirken diğer eylemciler Alev Şahin ve Mehmet Dersulu’nun ise tutuklu yargılanmasına devam edilmesine hükmedildi.

UZUN SÜRE BİRBİRLERİNE SARILDILAR

Tahliye kararı verilen Nazan Bozkurt’u darbe iddiasıyla müebbet hapis cezası verilen Harbiyeli Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya karşıladı. Nazan Bozkurt’la uzun süre birbirlerine sarılan Melek Çetinkaya hasret giderdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin