Sylvester Stallone, sözleşme hatası yüzünden Rocky filmlerindeki haklarını kaybetmiş: Çok sinirliyim

Ünlü oyuncu Sylvester Stallone, fikir babası olduğu ve senaryosunu yazdığı, milyon dolarlık Rocky filmleri üzerinde hiçbir şekilde telif hakkına sahip olmadığını açıkladı.

Variety dergisine röportaj veren 73 yaşındaki aktör Sylvester Stallone, “Her kelime, her harf, her yazım ve imla hatası benimdi. Şoke edici bir gerçek ama bana ‘Paranı aldın ya, neden şikayet ediyorsun?’ denildi. Çok sinirlendim.” dedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre Sylvester Stallone, röportajında yeni bir Rocky filminin çekileceğine dair müjde de verdi. Ünlü oyuncu, yazıp yönetmeyi planlandığı film için Rocky serisinin yapımcı şirketi olan MGM ve Stallone ile beraber ortak yapımcılardan olan Irwin Winkler’ın ‘sabırsızlandığını’ belirtti.

Stallone’un röportajda anlattığına göre film, ABD’ye kız kardeşini görmeye geldikten sonra ülkeden çıkamayan sinirli bir genç ile Rocky Balboa’nın tanışmasını konu edecek. Rocky Balboa’nın bu genç ile ülkenin güney sınırına doğru bir yolculuk gerçekleştirmesini anlatacak film böylece son yıllarda ABD’nin ana gündem maddelerinden biri olan göçmenlik konusuna değinecek.

İki Oscar kazandı

İlki 1976 yılında çekilen Rocky, beklenmedik şekilde gişede büyük başarı elde etmişti.

Stallone’un aday olduğu en iyi oyuncu ve en iyi senaryo kategorileri dahil olmak üzere 10 dalda Oscar’a aday gösterilen Rocky, en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi kurgu Oscar’larını kazanmıştı.

Böylece Stallone, zor geçinen bir oyuncu olmaktan çıkarak dünya çapında tanınan bir isim haline gelmişti. İlk film 1 milyon dolara yapıldı ancak dünya çapında 225 milyon dolar gelir elde etti.

Rocky’nin dört adet devam filmi daha yapıldı; aynı zamanda sonraki yıllarda Creed Efsanenin Doğuşu ve Creed 2 Efsane Yükseliyor adındaki filmler de Rocky serisine eklemlendi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin