Karamollaoğlu: Çamlıca Camisi’ne gidenlerin anası ağladı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarı üzerine yapılan Çamlıca Camisi ile ilgili eleştirilerine yenisini ekledi. Daha önce “Hangi akıllının başına Çamlıca’nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir?” diyen Karamollaoğlu, şimdi de “Oraya gidenlerin, tabir yerindeyse anası ağladı” dedi.

Sözcü’nün haberine göre, Best FM’de ‘Konuşan Türkiye’ programına katılan Karamollaoğlu siyasi gündemi değerlendirdi. İktidarın artık tükendiğini savunan Karamollaoğlu, “Davutoğlu (Ahmet) ile yayın yapan insanların, işlerine son verilmesi de bunu gösteriyor. İstanbul seçimleri, artık bir ihtar oldu. Ben en fazla 200, 300 binlik fark bekliyordum. Ancak, seçim yenileme kararı, insanlarda büyük bir infial meydana getirdi. İşte bu, artık bir tükenmedir.” dedi.

“Türkiye, tam bir korku imparatorluğu yaşıyor”

Birçok kişinin, özellikle memur, esnaf veya iş adamının kime oy verdiğini asla söylemeyeceğini ifade eden Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Türkiye, tam bir korku imparatorluğu yaşıyor. Herkes korkuyor. Kiminin bir beklentisi var, olmaz diye korkuyor. Kimisi de doğrudan doğruya korkuyor. Tüm toplumda bir endişe var. Bakın, ‘sandıklara müdahale edildi’ denildi, ama kendilerinin müdahale ettiği anlaşıldı. Sonuç, bunu gösterdi. Ama insanlar, değiştiriyor. AK Parti, seçmen taşıdı otobüsler ile ama onlar oyunu İmamoğlu’na verdi. Ancak insanlar, bundan da korkuyor.”

“Çamlıca Camisi, insanların anasını ağlattı”

Karamollaoğlu, daha önce yaptığı Çamlıca Camisi çıkışına, bir yenisini de ekleyerek şöyle konuştu: “Oraya gidenlerin, tabir yerindeyse anası ağladı. Sırf biz, bir şey söyledik diye, o noktaya bir seferberlik ilan edildi. Ancak, insanlar sabah namazına yetişemedi. Trafik orada kilitlendi. İnsanları kilometrelerce mesafeden yürümek zorunda kaldı. Bu da insanları yordu. Ben, camiye karşı olabilir miyim? Ancak, o yapı, oraya gösteriş için yapıldı. O noktaya, konut da yapılsaydı, okul da yapılsaydı yine karşı olurdum. Çünkü, erişimi zor. İşte bu da israftır. Bana cevap vermek için oraya giden, Allah’ın indinde bir şey kazanamaz. Çünkü oraya Allah rızası için değil, bana cevap vermek için gittiler.”

“Deizmin yükselmesinin sebebi iktidar”

Türkiye’de, deizmin yükselişini üzülerek gördüğünü söyleyen SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Bu gelişme, dindar ailelerin çocuklarında daha çok yaşanıyor. Bu, iktidarın sebep olduğu bir konudur. Eğer ki siz, dini değerleri ve dini temsil ettiğini söylerken ve sadece görüntüde bunu gerçekleştirirsen; bu sizin hayatınıza yansımaz ise o zaman olmuyor. Müslümanlık, namaz kılıp, oruç tutamak veya hacca gitmekten ibaret değildir. Adalet, çok önemlidir. Hz. Ali Efendimiz, buyuruyor ki, ‘devletin dini adalettir’ Türkiye’de bir dikta var. İşte, bu insanları da dinden uzaklaştırıyor. O sebeple bu iş, iktidarın sorumluluğundadır.” ifadelerini kullandı.
“Bir kez doldursunlar ellerini öperim” demişti
Temel Karamollaoğlu, seçim döneminde yeni yapılan Çamlıca Camisi’ni eleştirmiş ve şunları söylemişti: “Hangi akıllının başına İstanbul’da Çamlıca’nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir? Bir kere doldursunlar ellerini öperim. İçeriye giren dışarıya nasıl çıkacak? Günün en az 7-8 saatini vermesi lazım ki, orası dolsun. Bunu bile idrak etmeden, dışarıdan bakıldığı zaman ‘Şu ihtişama bak ya, nereden nereye geldik Türkiye olarak’ derseniz, işte hapı yuttuğumuzun resmidir bu.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin