Süt banyosu skandalında tutuklanan işçiler 5 gün sonra tahliye edildi

Konya’da süt banyosu skandalının ardından tutuklanan Emre Sayar (23) ve Uğur Turgut (31) isimli şahısların tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildiği ortaya çıktı. Büyük tepki çeken süt merkezinde süt banyosu skandalında yeni gelişmeler yaşandı. Söz konusu videonun sosyal medyaya düşmesi üzerine soruşturma başlatan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri videonun çekildiği firmada denetimlerde bulunarak firmanın faaliyeti son vermiş şahıslar gözaltına alınmış ve tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Tutuklanan şahıslar 5 günün ardından serbest bırakıldı. Firmaya ise 13 bin 934 lirada idari para cezası uygulandı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında banyo yapan Emre Sayar ve bu anları kayıt altına alıp, sosyal medyada paylaşan Uğur Turgut gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkemece ‘Bozulmuş veya değiştirilmiş gıda veya ilaç ticareti’ suçundan tutuklanmıştı.

İki şüpheli hem emniyette hem de savcılık ve nöbetçi hakimlikte verdikleri ifadelerinde tankın içerisindekinin süt olmadığını, içerisinde dezenfektan ve sıcak su bulunduğunu ileri sürdü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin