Süper Kupa finalinde sahaya giren Youtuber için karar verildi

İstanbul’da oynana Liverpool ile Chelsea arasındaki UEFA Süper Kupa Finalinin 14. dakikasında sahaya atlayan Ali Abdülselam Yılmaz ile aralarında ünlü Youtuber’ların da bulunduğu Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman ve Y.Y. “adli kontrol” uygulanarak serbest bırakıldı.

Maçın yaklaşık 14’üncü dakikasında taraftarların bulunduğu bölümden sahaya atlayan, saha içinde koştuktan sonra Liverpool ceza sahasına giren, ancak kaleye gelemeden görevliler tarafından dışarı çıkarılan taraftarın “Deli Mi Ne?” adlı YouTube kanalında videolar üreten Fester Abdü olduğu ortaya çıkmıştı.

Maçı Türkiye’den izleyen çok sayıda kişi, Abdü’ye bu davranışından ötürü tepki göstererek “Deli Mi Ne?” adlı kanalını takipten çıkarmaya başladı.

Maç başlamadan önce 4,6 milyon kişiden fazla takipçisi olan ve videoları milyonlarca kez izlenenen Fester Abdü’nün “Deli Mi Ne?” adlı kanalındaki takipçi sayısı hızla düşmeye başlayarak 4 milyon 518 bin kişiye kadar indi.

Sosyal medyada bu kanalın takibini bırakan kişilerin paylaştıkları videolar hızla paylaşılmaya başlandı.

1 YORUM

  1. Haberin basliginda karar verildi denmis! Mahkeme karari yada tutukluluk karari diye bir yazi okuyacagim diye dusunurken, yazinin baslikla alakasiz oldugunu gordum. Karar takipci sayisinin azalmasimiymis? Reyting haberi kollayan havuz muhabirinin haberi gibi olmus.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin