Sümeyye Erdoğan: Artık bu ülkede yaşamanın bedeli daha ağır

Bursa’da Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Türkiye’yi kuşatan sorunlara ilişkin ilginç değerlendirmeler yaptı. Sümeyye Erdoğan Bayraktar, “Artık bu ülkede yaşamanın bedeli daha ağır. Çünkü şehitlerimizin kanı, gazilerimizin üzerimizde hakkı var. Yetim kalan çocukların, dul kalan kadınların ahdi var. Bu nedenle artık işimiz daha çok, derdimiz daha fazla.” dedi.

15 Temmuz günü Türkiye’nin önemli bir sınavdan geçtiğini söyleyen Sümeyye Erdoğan Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, adeta bir beka sorunu ile karşı karşıya geldi. İstiklalimize kast eden bir darbe girişimi yaşadık. O geceye dair hepimizin tabii ki farklı hikayeleri var. Allah bir daha böyle bir geceyi bize yaşatmasın. Neyse ki milletimizin engin feraseti ve cesaretiyle bu işin üstesinden geldik. Bu ülkede adeta yeniden doğduk. 15 Temmuz hepimiz için bir milat, kurumlarımız için yeni bir evredir. Artık bu ülkede yaşamanın bedeli daha ağır. Çünkü şehitlerimizin kanı, gazilerimizin üzerimizde hakkı var. Yetim kalan çocukların, dul kalan kadınların ahdi var. Bu nedenle artık işimiz daha çok, derdimiz daha fazla.”

KADEM’in Bursa Şubesi’nin açılış törenine katılan Sümeyye Erdoğan Bayraktar, KADEM’in derdi çok, vakti az, hedef sahibi kadınların, işlerinden artırdıkları zamanı toplum hizmetine sunma gayreti içinde olanların kurduğu bir dernek olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Ak Parti’nin iktidarda olduğu 14 yıldır çok önemli bir sosyal dönüşüm gerçekleştirdiğini ileri süren Sümeyye Erdoğan Bayraktar, iş dünyasında kadın varlığındaki artışa ilişkin rakamları paylaştı. 2003’te 114 bin olan kadın yönetici sayısı, 2016’da yüzde 82’lik artışla 208 bine ulaştığını, kadınların yüksek öğretimde okullaşma oranı, yüzde 13’ten yüzde 40’lara çıktığını kaydetti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin