Süleyman Özışık ‘hesaplaşmak’ için gazeteciliğe geri dönmüş!

Mafya lideri Sedat Peker’in ifşaatları sonrası gündeme gelen Süleyman Özışık gazeteciliğe geri döndüğünü duyurdu.

Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığını ortaya çıkan Süleyman Özışık’ın mesleğini bıraktığını İnternethaber sitesinin kurucusu Hadi Özışık yaklaşık 8 ay önce yayınladığı bir videoyla duyurmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yandaş gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada Özışık kardeşlerin ev ve işyerleri basılmıştı.

KHK’yla mesleklerinden ihraç edilen kişilerin dosyalarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya götürdüğünü itiraf eden Süleyman Özışık’ın “Gerek Süleyman Soylu’ya gerek OHAL işlemleri komisyonuna, gerek diğer mercilere, masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki; ‘bu insanlar masum çıkmazsa hesabını benden sorun’ ve araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı” sözleri uzun süre gündem olmuş, bunun üzerine muhalefet partileri TBMM’ye araştırma önergesi sunmuştu.

HESAPLAŞMAK İÇİN GAZETECİLİĞE GERİ DÖNMÜŞ

Twitter hesabından yaptığı video paylaşımında Süleyman Özışık, hakkındaki iddialarla ilgili haberlerden sonra mesleğine ara verdiğini, soruşturmanın bir türlü sona ermediğini bu nedenle kendisiyle ilgili iddiaları dile getirenlerle hesaplaşmak için mesleğine döndüğünü ileri sürdü.

“ETİK DEĞERLERİ DOĞRULTUSUNDA” ARA VERMİŞ

Süleyman Özışık, yayınladığı videoda şu ifadeleri kullandı: “Takip eden kardeşlerim bilir, yaklaşık 8 aydır hiçbir mecrada yer almıyorum. Neden yer almadığımı sizlere son yazımda ve videomda açıklamıştım. Kimileri bunu mesleği bıraktı olarak yorumlasa da, bırakmadığımı, etik değerlerim doğrultusunda bir süre ara vereceğimi belirtmiştim. Şimdi yeniden savunduğum ve inandığım liderin ve davanın yanında yer alarak kaldığım yerden devam kararı aldım. Buyrun hep beraber kaldığımız yerden devam edelim.”

Özışık, dönme gerekçelerini kendi Youtube kanalında şöyle anlattı:

‘‘29 yılı elimin tersiyle itemeyeceğim. Meslek hayatına yeniden dönme kararı aldım. İnandığım bir lider ve inandığım dava var. Partiyi bunun dışında tutun. Hakkımda akla ziyan iddiaları dile getiren kötülerle yüzleşmek, hesaplaşmak için dönüyorum. Beni seven bana güvenen ‘sen bizim başımız yere değdirmezsin” diyen davanın sessiz çoğunluğu için dönüyorum.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin