SP adayının seçim bürosuna astığı afişi polis indirdi, yerine AKP afişi asıldı

AKP afişi bulunan bu binada SP adayı Cemal Sertkaya'nın seçim ofisi var. AKP afişlerinin yerinde daha önce Sertkaya'nın afişleri vardı.

31 Mart yerel seçimi öncesi hazırladığı ‘Sülün Osman’ temalı reklam filmi yasaklanan Saadet Partisi’ne (SP) yönelik baskılar artıyor. SP’nin Ankara Altındağ belediye başkan adayının bürosuna astığı seçim afişleri önce polis tarafından indirildi, ardından aynı yere AKP afişleri asıldı.

Milli Gazete’nin haberine göre, geçen hafta Saadet Partisi Ankara Altındağ Belediye Başkan Adayı Cemal Sertkaya’nın, Ulus’ta bulunan şahsına ait seçim bürosuna astığı afişi emniyet güçleri tarafından indirilmişti. Şimdi ise Sertkaya’nın astığı afişlerin yerine AKP afişleri asıldı.

SP’nin Altındağ Belediye Başkan Adayı Cemal Sertkaya’nın seçim ofisi bulunan bina ve kendi afişi.

Sertkaya, yapılan saldırıların kendilerini daha da güçlendirdiğini söyleyerek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Şu an resmî olarak YSK’da, kaymakamlıkta ve ilçe emniyet müdürlüğünde seçim irtibat bürosu olarak kayıt altına alınmış olan büromuza illegal yollar ile AKP afişleri asıldı.

Seçim irtibat bürosu olarak kullandığımız binaya AKP pankartları asıldığını AKP ilçe başkanına bildirdik, haberi olmadığını söyledi. Ama yine afişlerini indirmediler. Bu ahlaksızlık değil de nedir? Saadet Parti’mizden bu kadar korkmanızın sebebi nedir?”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin