Soylu’dan sokağa çıkma yasağı açıklaması: Erdoğan’ın talimatıyla karar alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağı kararının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla alındığını söyledi. Soylu, “Telaşa gerek yok. Yarın fırınlar açık, kendi araçlarıyla dağıtacaklar. Marketler açık değil ve toplu taşıma araçları çalışmayacak” dedi.

Market ve fırınlara hücum eden halkın durumun normal karşıladığını belirten Soylu, ”Akşamüstü sayın cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde hafta sonu itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Vatandaşlara çağrım şudur, bir telaşa gerek yok. Şöyle bir telaş olmasın. Pazar gününden itibaren devam edecek diye bir telaş söz konusu olmasın. Çok doğaldır, insanlar yarım saat içinde temel ihtiyaç malzemelerini alabilirler. Gece yarısından sonra sokakta kimse kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Soylu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: ”Genelge çok açık bir şekilde belirtiyor, biz bir pandemi dönemindeyiz. Ve çok doğaldır ki, eczanelerin açık olması gereklidir. Eczanelere gitmek isteyen gidecek, aynı zamanda basın mensupları sokağa çıkabilecekler.

Kamu görevlileri tüm bunları yapabilecekler. Bizim bunun kontrolünü yapmamız çok kolaydır. Emniyet müdürlüğümüz ve valilerimizle toplantı gerçekleştirdik. Bu konuda herhangi bir kontrol sıkıntısı yaşanacağını düşünmüyoruz.

Eğer toplu taşıma kullanılacaksa, marketler açık kalacaksa bu kararın bir anlamı yok”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin