Sosyal medya Emine Bulut cinayetine kilitlendi: Kadına şiddete hayır

Kırıkkale’de 38 yaşındaki Emine Bulut eski eşi Fedai Varan tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayet, 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’ndeki bir kafede meydana geldi.

DHA’nın haberine göre kadın, Fedai Varan, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızları ile kafede buluştu. Emine Bulut ile Fedai Varan, arasında tartışma çıktı. Fedai Varan, eski eşini, kızının önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Emine Bulut kanlar içinde kalırken, Fedai Varan taksiye binerek kaçtı. Bulut, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

“Hakaret edince sinirlendim, bıçakla vurdum”

Gözaltına alınan Fedai Varan, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Fedai Varan’ın emniyetteki ifadesinde, “Konuşurken bana hakaret edince sinirlenip, yanımda gezdirdiğim bıçakla vurdum” dediği öğrenildi.

Bulut’un hayatını kaybetmeden önce çekilen bir görüntüsünde “Ölmek istemiyorum” dediği, yanında bulunan 10 yaşındaki kızının “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görülüyor.

Bakanlık davaya müdahil oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Emine Bulut’un çocuğunun bakanlığın psikologları tarafından gözetime alındığını açıkladı. Ayrıca, bakanlığın davaya müdahil olduğu ve cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için hukuk müşaviri görevlendirildiği duyuruldu.

Twitter’da #EmineBulut, #Ölmekİstemiyorum, #AnneLütfenÖlme, #KadınaŞiddeteHayır etiketleriyle kadın cinayetine tepki gösteriliyor.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin