Sonunda o at da ‘Fetöcü’ çıktı!

Fethullah Gülen’in en yakınındaki isim olduğu iddiasıyla tutuklanan Yusuf Bekmezci’nin yargılandığı davanın ilk duruşmasında, gizli tanık olarak dinlenen “Zaman” kod adlı kişi, cemaatin dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a birçok kez suikast girişiminde bulunduğunu ortaya attı. Gizli tanık, “Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar verdiler. Amaçları Erdoğan’ı attan düşürüp boynunun kırılmasıydı.” iddiasında bulundu ancak bu iddialarını delillendiremedi.

Gizli tanığın hayal ürünü iddiası bunun da kalmadı. Gizli tanık Zaman, Erdoğan’ın İstanbul’daki evinin karşısındaki bir evde suikast hazırlığı yapıldığı sırada korumaların ay ışığının yansımasıyla keskin nişancı tüfeğini fark ettiklerini ileri sürdü: “Bu olayı DHKP-C’ye yıktılar. Hablemitoğlu suikastını da cemaat yaptı. Erdoğan’ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar verdiler. Amaçları Erdoğan’ı attan düşürüp boynunun kırılmasıydı. Erdoğan için sıralı zehir kullandıklarını da biliyorum.”

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Yusuf Bekmezci ve avukatı hazır bulundu. Yapılan kimlik tespitinde emekli aylığı ile geçindiğini ifade eden 81 yaşındaki Pekmezci’nin Alzheimer rahatsızlığı olduğunu ifade eden avukatı müvekkilinin ifadesi alınırken bunun göz önünde bulundurulmasını talep etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin