Ömer Köse’ye cezaevinde darp: 5 gardiyan hücreyi basıp şiddet uyguladı

17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları sonrası tutuklanan ve 2014 yılından beri cezaevinde olan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse gardiyanlar tarafından darp edildi. Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapılı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutulan Köse, geçtiğimiz Çarşamba günü tek başına kaldığı hücresinde 5-6 gardiyanın saldırısına uğradı.

Daha önce Köse ile tartışan bir gardiyan yanına aldığı arkadaşlarıyla Köse’nin hücresini bastı ve hiçbir açıklama yapmadan 5 gardiyan grubu Köse’ye vurmaya başladı. 4 gardiyan Ömer Köse’yi tutarken bir gardiyan vurmaya devam etti. Ömer Köse bu durumdan şikayetçi olduğu belirtildi.

Köse’nin daha önce aynı gardiyan tarafından tehdit edildiği de ortaya çıktı. Köse’nin bu tehdidi bir dilekçe yazaraka Cezaevi yönetimine bildirdiği de aktarıldı.

2 yıldır tek kişilik hücrede

Diğer yandan Ömer Köse’ye “Adalet Bakanlığının emri” denilerek cezaevinde “su bile” verilmiyor. Köse 2 yıldır hukuksuz bir şekilde hücrede tutuluyor.

Ömer Köse’ye yatak verilmediği gibi annesinin yatak almasına da izin çıkmıyor. Son olarak koğuşundaki iki battaniyeden birinin de ‘fazla’ denilerek alındığı belirtiliyor. Sürekli baskıya maruz bırakılan Köse’nin kantin ve benzeri ihtiyaçlarını bildirdiğinde “Yine ne istiyorsun” gibi ters cevaplar veriliyor. Tek ziyaretçisi olan annesi Mensure Köse’ye de ziyaret esnasında “Senin oğlun terörist” gibi ifadeler kullanılıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin