Şok iddia: Süleyman Soylu ortadan kayboldu, İBB’de belge temizliği başladı

Seçimleri kaybettikten sonra 25 yıldır AKP’nin elinde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden büyük bir belge temizliğinin başladığı iddia edildi. Özellikle ileride suç unsuru olabilecek belgelerden kurtulmak istenildiği belirtiliyor.

İddianın sahibi olan Korkusuz yazarı Can Ataklı, “25 yıldır İstanbul’u dilediği gibi yönetenler kaybettiklerini anladılar. Şimdi zaman kazanıp belediyedeki belgeleri boşaltıyorlar.” dedi.

Sandıklara itiraz adı altında sonuçları geciktirmenin esas nedeninin “belediyeyi boşaltmak” olduğunu belirten Ataklı, “Seçim öncesi “Hesap soracağım, hepsini görevden alacağım” diyen İçişleri Bakanı, seçim gecesi ortalıkta hiç görünmedi. Ama polisler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne giden yolları trafiğe kapadı. Rivayet çıktı tabii ister istemez. Deniyor ki, “25 yıldır İstanbul’u dilediği gibi yönetenler kaybettiklerini anladılar. Şimdi zaman kazanıp belediyedeki belgeleri boşaltıyorlar. ”Doğru olabilir mi? Bilemem.Yazılı belgeleri yok etmek sorunu çözer mi? Artık dijital çağdayız.Ama İmamoğlu’nun kazandığı kesinleşir, mazbatasını alıp da binaya girerse, o zaman bir hasar var mı, yok mu görebileceğiz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin