‘Siyasilere suikast’ iddialarına soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi cinayetler işlenebileceği‘ iddiaları ile ilgili resen soruşturma başlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Mersin gezisinde gazetecilere yaptığı açıklamalarda, “Siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var.” ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu’nun ardından çok konuşulacak bir iddia da İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın’dan gelmişti. Aydın, “Bizim de aldığımız suikast duyumları var.” ifadelerini kullanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise bu sabah bazı siyasetçilerin basın organlarına yansıyan ‘siyasi cinayetler işlenebileceği’ iddialarıyla ilgili resen soruşturma başlattı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın tartışma yaratan, “Dur bakalım daha başınıza neler gelecek” ifadesi için şu değerlendirmeyi yapmıştı; “Gerilimden kaçınmak lazım. Karşı taraf gerilimi tırmandıracaktır. Çok daha sert bir ortamda siyaset yapmayı nasıl sağlayabiliriz, onun arayışına girecektir ama ben şundan eminim eğer iş belli grupların ellerine silah alıp, belli kişileri öldürme yoluna gitmezlerse, bir gerilim olmaz. Siyasi cinayetler… Böyle kaygılarım var. Erdoğan’ın bizzat kendi ifadeleridir. ‘Dur bakalım daha başınıza neler gelecek’ dedi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin