‘Siyah Transporter’lar tekrar ortaya çıktı: “Ankara’da MEB öğretmenini kaçırmaya çalıştılar”

‘Siyah Transporter’la kaçırma girişimine bir yenisi eklendi. Ankara Eryaman’da kendini polis olarak tanıtan kişiler siyah bir araçla MEB çalışanı öğretmen Hayrullah Narin’i kaçırmaya çalıştı. Gündüz gerçekleşen olay üzerine çevredekilerin tepkisiyle kaçırma işlemi yarıda kaldı.

Sivil giyinimli kişiler Narin’i tehdit ederek ‘okuluna da gelmeyi biliriz’ diyerek olay yerinde uzaklaştı.

Eğitim Sen üyesi olan Hayrullah Narin gazetefersude.net’e konuştu.Narin, Eryaman’da bulunan Alnıaçıklar adlı marketten çıkıp, arabasına doğru yöneldiği sırada arkadan birinin kendisine ismiyle seslendiğini, dönüp baktığında ise, polis kimliğini göstererek, kendisiyle dostane bir sohbet etmek istediklerini belirtti.

Narin, “Benimle dost olduklarını belirttiler, ben dost olmadığımızı söyleyip, eğer gözaltı yapacaksanız, avukatımı arayacağım dedim. Araç içindeki başka bir kişi ise, ‘artistlik yapma bin araca’ dedi, bir diğeri ise kolumu tutup çekmeye çalışınca bende ‘Beni kaçırıyorlar’ diye bağırıp, markete doğru yöneldim. Çevredeki insanların bana doğru yönelmesinden sonra ise 3 kişi araca binip uzaklaştılar. Şu an Eryaman Karakolunda suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.

Hayrullah Narin, konu ile ilgili Eğitim-Sen ve İHD ile birlikte bir açıklama yapacaklarını belirtti.

‘Peşini bırakmayacağız’

Bu durumu gündeme getiren HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu ise “Bir siyah transporter daha..! 90’larda beyaz toroslar. Şimdi de siyah transporterler.! Yine bir kaçırma girişimi, yine bir siyah transporter. Peşini bırakmayacağız.!” dedi.

 

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin