Şırnak’ta polisler HDP’li başkanın 90 yaşındaki annesini darp etti

Fatim Şen
İdil Belediyesi Eşbaşkanı Murat Şen’in 90 yaşındaki annesi Fatma Şen

Şırnak’ın İdil ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İdil Belediyesi Eşbaşkanı Murat Şen’in 90 yaşındaki annesi ve yeğeni polisin ev baskınında darp edildi.

İdil’de yerine kayyım atanan İdil Belediyesi Eşbaşkanı Murat Şen’in yeğeni Nurettin Şen’in evine sabah 06.00 sıralarında Özel Harekât Polisleri tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında başına silah dayandığını ileri süren Nurettin Şen polislerin kendisini darp ettiğini söyledi.

MHA’nın haberine göre, evi aranan Murat Şen’in kardeşi dondurucu soğukta uzun süre dışarıda bekletilirken, 90 yaşındaki annesi Fatma Şen’in kolu ise sandık arasına sıkıştırıldı. Anne Şen’in iki kolunda yaralar oluşurken, evde bulunan Abdurrahim Şen’in başının duvara vurulması sonucu kaşı yarıldığı öğrenildi.

YAŞLI KADIN HASTANEDEN DARP RAPORU ALDI

Polislerin evi ararken sandığa kolunu sıkıştırması üzerine yaralanan Fatim Şen, olaydan sonra hastaneden darp raporu aldı. Hazırlanan darp raporunda, “Darp cebir muayenesi için getirilen hastanın sol elinde 3×2 cm büyük abrazyon, sol ön kolda 4×3 cm abrazyon, sağ ön kolda 3×3 cmlik ekimoz mevcut. Çekilen grafilerinde akut patoloji görülmedi. Hayati tehlikesi yoktur. Durum bildirir kesin rapordur.” İfadelerine yer verildi.

Baskın sırasında evde bulunup, polislerce darp edilen ev sahibi Nurettin Şen’in kardeşi Abdurrahim Şen’in raporunda şu ifadeler yer aldı: ‘‘Hasta yüzünün sol tarafında 2×2 cmlik lazerasyon, sol kaşında 1c1 cmlik abrazyon mevcuttur. Çekilen grafide akut patoloji görülmedi. Hayati tehlikesi yoktur. Durum bildirir kesin hekim rapordur”

FATİM ŞEN: BU YAPILAN BİR ZULÜMDÜR

Baskına katılan polisler hakkında suç duyurusunda bulunacağını kaydeden Fatim Şen, ‘‘Evi basan maskeli polisler yere yatmamızı istedi. Kazanı temizlemekten dönen oğlumu yere yatırıp darp ettiler. Torunumu yere itekleyerek, kafasını ve vücudunu tekmelediler. Benim odama gelerek sandığı açmamı istediler. Sandığı açtıktan sonra bir şey görmeyince sandığın kapağını elimin üzerine vurup elimi arasına sıkıştırdılar. Ben yaşlıyım, gözlerimden ameliyat oldum. Bize haksızlık ve zulüm yapıyorlar. Bu yapılan bir zulümdür. Ben bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim.” diye konuştu.

ABDURRAHİM ŞEN: YERE ATARAK SIRTIMA BASTILAR

Polis baskınında kaşı yarılan Abdurrahim Şen şöyle konuştu: “Sabah işe gidecektim, baktım polisler geldi, kapıyı açtım polislere. Kapıyı açar açmaz polisler beni itti. Yere atarak sırtıma bastılar. Beni itenler 3 tane yüzü maskeli polislerdi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin