Depremden sonra Elazığ: Cenazelerin üstünden şov yaptılar, kimse yardım almadı; nerede paralar?

Elazığ’da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri zarar gören vatandaşlar çadırlarda ve yurtlarda kalmaya devam ediyor.

Kendilerine yardım yapılmadığını söyleyen vatandaşlar yaşadıkları duruma isyan ediyor. Bir televizyon kanalına konuşan depremzedeler, kimseden yardım alamadıklarını aktarıyor. “Herkes şovunu yaptı gitti. Ama kimse yardım etmedi. Gelip gelip gittiler tek bir yardım yok. Hani Son dakika haberlerinde paralar yatmıştı. Ne yattı, para yatmadı. ” ifadesini kullandı.

Beş nüfusa baktığını söyleyen bir kadın ise, “Cenazelerin üstünde şov yaptılar, hiç kimse para alamadı. Gündüz otelde oturuyoruz, gece yurtta kalıyoruz. Yurtta yemek filan yok. Gündüz buralardayız,. Şu ana kadar tek bir battaniye alabildik, o da üşüyordum. Tek bir yardım alamadım. Beş nüfus bakıyorum. Acun şu kadar para topladık diyor. Nerede o paralar, Nerede yardım. Hiç kimse yardım alamadı. Kimse doğru bir şey söylemiyor. Hepsi arkalarında 10-15 kişiyle geldiler gittiler. Şovlarını yapıp gittiler.” dedi.

İşte o konuşmalar;

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin