Sınırda 1 göçmen daha öldürüldü, 5 göçmen yaralandı!

Edirne Valiliği, Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde bulunan göçmenlere Yunan güvenlik güçlerinin silahla ateş açması sonucu 1 göçmenin öldüğünü 5 göçmenin de yaralandığını açıkladı.

Kastanies Sınır Kapısı ile Pazarkule Sınır Kapısı arasında bulunan göçmenlerin sınırı geçmeye çalıştığı sırada Yunan polisi tarafından önce sis ve ses bombaları atıldı. Daha sonra Yunanistan güvenlik kuvvetlerince göçmenlere plastik mermi ve gerçek mermilerle ateş açıldı. Olayda 3’ü ayağından, 1’i kasık bölgesinden, 1’i kafasından ve 1’i de göğüs bölgesine isabet eden gerçek mermi sonucu toplam 6 göçmen yaralandı. Göğsünden vurulan göçmen olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kimliği henüz tespit edilemeyen erkek göçmen hayatını kaybetti.

GERGERLİOĞLU: “GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE BİR VAHŞET YAŞANDI” 

Sınırda yaşanan insanlık dramına Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu’nu da şahit oldu. TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye’nin Avrupa kapılarını açmasının ardından Pazarkule Sınır Kapısı’nda bekleyen mültecilere ilişkin incelemelerde bulundu. Komisyonun incelemesi devam ederken, Yunanistan tarafından ateş açıldığını sosyal medya hesabından duyuran Gergerlioğlu, “Gözümüzün önünde bir vahşet yaşandı.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin