Silivri’deki tutuklu ve hükümlülerin montları toplatıldı, soğukta gömlekle oturuyorlar

Geçtiğimiz günlerdede Giresun’da bir hükümlünün, görüşe gelen ziyaretçisinin yerine geçerek firar etmesi gerekçe gösterilerek, Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tüm tutuklu ve hükümlülerin montları toplatıldı. Avukat Engin Cinmen, cezaevindeki kaloriferlerin de tam olarak yanmadığını belirtirken, tutuklu ve mahkumların gömleklerle oturduğu kaydetti.

T24’e konuşan avukat Cinmen, Silivri 9 No’lu Cezaevi’nde gün içinde iki müvekkili ile görüştüğünü ve ikisinin de görüşe gömlekle geldiğini belirterek, uygulamanın saat 14:00 civarında başladığını söyledi. Cinmen, “Öğleden sonra koğuşları basmışlar, herkesin montlarını alıp götürmüşler. Silivri’de kaloriferler de yanmıyor, koğuşlar çok soğuk, herkes gömlekli” dedi.

Adalet Bakanlığı: Haberdar değiliz

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na ulaşmak mümkün olmazken; bilgi veren Adalet Bakanlığı yetkilileri ise kendilerinin böyle bir uygulamadan haberdar olmadığını söyledi.

2 YORUMLAR

  1. Zatürre edip öldürmeye mi çalışıyorlar? Bağışıklıklarını sarsıp direnç kırmak mı istiyorlar? İsyan çıkarttırmak ve infaza zemin hazırlamak mı istiyorlar?

    Ne istiyorlar bilmiyorum ama bu işlerin sonu bin yıl unutulmayacak bir ibretlik facia ile bitecek sanırım! Artık normalleşme beklemiyorum, bu zulmün demokratik yollarla çözülme şansı kalmadı maalesef. Diktatör devrilirken ardında ENKAZ kalacak, Allah korusun.

  2. KARAR EY GECE ZİRA KARANLIĞIN EN ZİFİRİ OLDUĞU AN SABAHA EN YAKIN OLDUĞU ANDIR..MASUM VATAN EVLATLARINA BU ZULMÜ REVA GÖRENLER AYNISINI YAŞAMADAN ÖLMEYİN İNŞALLAH

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin