Sık hainin kafasına!

YORUM | M. NEDİM HAZAR

“Kafalarına sıkılacak” demişti vaktiyle yandaş kalemlerden biri. Maranki’yi hatırlayacaksınız illa ki, hani “Belgrad ormanlarına gömdüğümüz silahları çıkarıp savaşacağız” demişti. (Bakınız)

Özellikle sosyal medyada bulunan binlerce maaşlı trol hemen hemen her gün birilerini infaz etmekten bahseder. Ve genelde kimse ciddiye almaz. 

Ancak durum öyle midir?

BU YAZIYI YOUTUBE’TA İZLEYEBİLİRSİNİZ ⤵️

Sevda Noyan ile tekrar tartışmaya açılan Tayyip Erdoğan’ın Şebbihaları gerçeği ülkenin en ciddi kabuslarından biri olmaya doğru gidiyor. İktidar bir yandan tekrar diriltmeye çalıştığı bekçilik müessesesi ile kendi milis gücünü tesis etmeye çabalarken, diğer yandan kendi dar çevresinde silahlı bir yapı oluşturmaya çalıştığı artık yadsınmayan bir gerçek. 

Elbette Suriye’de Türk devleti tarafından beslenen silahlı gruplar ya da SADAT gibi yapılardan bahsetmiyorum. 

Onlar apayrı bir araştırma konusudur. 

Fatih Tezcan gibi meczuplara havale edilen, ya da Hilal Kaplan ve kayınbiraderi tarafından organize edilen bir sivil şebbiha ordusundan bahsediyorum. 

Devletin kayıp yüzbinlerce silahı nerede?

Şu tür haberleri çok sık okuruz. Filanca şehirde falanca adam birini vurdu. Yakalanan zanlı silahı darbe günü polislerden aldığını söyledi…

Bu tür onlarca haber okumuşsunuzdur. 

Bunlar adi suçlarda kullanılan devletin kayıp silahları. 

Peki gerçekte ne kadar silah yandaşlara dağıtılmış durumda. 

Bayan Noyan’ın ima ettiği evde zulaladığı silahların miktarı nedir?

İsterseniz 2016 yılına gidelim. 

Hürriyet gazetesinden bir haberi beraber okuyalım: 

“Ankara’da geçen yıl Mustafa Maraş, tartıştığı traktör sürücüsünü öldürdü, kardeşini de yaraladı. Cinayette seri atış yapabilen MP-5 kullanıldı. Satışı yasak silahı kullanan Maraş, savunmasında, “Silahı 15 Temmuz darbe gecesi Ankara Emniyet’nin önünde dağıtmışlardı” dedi.”

Polis emniyet binasının önünde ağır makinalı silah dağıtmış… 

Üstelik bu silahların akibeti filan bilinmediği gibi, birazdan anlatacağım yöntem ile daha fazla yasa dışı silah ortamı oluşturarak bu silahları gizlemeyi deniyor. 

Devam edelim. 

Bu olaydan sonra birkaç CHP’li milletvekilinin dışında olayı araştıran olmadı. Özellikle de medya. 

Belli ki kimse eceline susamamıştı, diyebilirsiniz ama mesele gerçekten korkunç. 

CHP’li bazı vekiller (Örneğin Mehmet Tüm) yaptığı araştırma ve emniyete yazdığı resmi yazılardan sonra korkunç başka bir gerçek ortaya çıkıyor. 

İçişlerinin Bakanlığının resmi raporlarında ve internet sitesinde 2014 yılında 14 bin 682 silahın kaybolduğu, 2016 yılı içinse tam 107 bin 628 silahın kaybolduğu yazıyordur. Bunlar devletin resmi rakamları. 

Şimdi soru şu, bugün hangi ciddi devlette bir sene içinde güvenlik güçlerinin 100 binden fazla silahı kaybolur?

Tam bu esnada işin çığırından çıkmasından endişe eden Emniyet müdürlüğü komik bir savunma yapıyor. Resmi açıklama şöyle: 

İyi de, kimsenin aklına “Peki bir yıl önceki raporda niye eski kayıplar yer almıyordu?” diye bir sorunun gelmeyeceğini düşünüyorlar sanırım. 

Devam edelim. 

Mesela 2014 yılında ilk açıklanan kayıp silah raporunda 14 bin olan rakamın nasıl bir yıl sonra birden bire 107 bine çıktığının mantıklı bir açıklamasını yapamıyorlar elbette. 

Olay Meclis gündemine taşınıyor ama Havuz şeysileri elbette görmezden geliyor. Muhalif olarak bilinen basın ise bir iki küçük haber ile durumu geçiştiriyor adeta. 

İşte bu noktada köşeye sıkışacağını gören içişleri Bakanlığı daha korkunç bir hamle yapıyor. Ruhsatsız silah satışına onay veriyor!

Akit gibi gazetelerin sayfalarından tutun da Facebook sayfalarına kadar yüzlerce mecrada on binlerce ruhsatsız silah satılıyor. 

Hükûmet bu tehlikeli gidişata kol kanat gererken ruhsatsız, kayıp ve çalıntı silahlarla ilgili hiç bir adım atmadığı gibi, bu konuda muhalefetin verdiği soru önergelerini reddediyor. (Bakınız)

Bir yandan onbinlerce ruhsatsız silah elden ele gezinirken diğer yandan çalıntı silah oranı yüzde 720’ye fırlıyor ve bu durum nedense iktidarı ve içişleri’ni asla rahatsız etmiyor. 

Bunu yerine Sevda Noyan gibi Şebbihalar ekranlara çıkarılıp kendilerinden olmayan herkes alenen katledilmekle tehdit ediliyor. 

Düşünün Sadece Sevda Noyan “50 kişiyi öldürürüm, zaten 15 Temmuz’da hırsımı tam alamadım” filan diyor. 

Şüphesiz başlarına bir şey gelmeyeceğinden emin hepsi. 

Gerek Süleyman Özışık gibi gazeteci kimlikli Şebbihalar, gerekse Selman Öğüt gibi Pelikan çetesi yöneticileri açıkça, alenen, pervasızca mermi sıkmaktan bahsediyorlar. 

Süleyman gazeteci kimliğini bir kenara bırakıp silaha davranacağını ima ediyor. 

Selman ise daha pervasız: 

Mermidir muhalifin hakkı!

Peki saraya sırtını yasladıkları için böylesine rahatlıkla herkesi tehdit eden bu kitle, kimleri öldürüp, nerelerde katliam yapmayı planlıyor?

Bunun için de birkaç gün önceki havuz şeysilerinden yeni Şafak’a bakmak yeterli. 

Gerek Pelikancılar gerek Cemil Barlas, Hilal Kaplan, Selman Ögüt gibi çeteciler her fırsatta birilerinin kafasına sıkmaktan bahsediyor. Ve akılları sıra kastettikleri kişiler “darbeciler ve hainler…”

Saray ve bu cenaha göre kimler darbeci ve hain?

Mesela Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan on numara haindir bu zümreye göre. 

Keza bütün CHP’liler de öyle. 

Cemaat zaten terörist!

HDP’yi hiç sorma. 

İyi Parti fütöcülerden destek alıyor. 

Geriye AKP, MHP ve kendi yandaşları kalıyor. 

Öyle bir illüzyon ki sormayın. Ülke muazzam bir Tayyipception yaşıyor adeta. Bakın şu haber havuzda çıktı: 

Kimler yok ki bu listede. Papa var yahu Papa. 

Üstelik laf arasında bir de “Yahudi” diye çakarak Papanın terörist ayağı olduğu söyleniyor. Yani Sevda Noyan’a imkan verilse gidip papaya sıkacak!

Ya da Süleyman Özışık lüzumlu görürse İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’i mezardan çıkarmakla uğraşmayacak, Canan Kaftancıloğlu’nun kafasına sıkacak!

Çünkü kendileri dışında herkes vatan haini ve terörist bu ülkede!

Kesinlikle çok haklılar. 

Sevda Noyan ve binlercesi hazır bu duruma. Birileri işareti çaktığı anda Belgrad ormanlarından, evdeki zulalardan çıkarılacak kayıp silahlarla katliam yapacak ve ülkeyi hainlerden temizleyecekler!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin