‘Şifo’ya ne oldu? Kazandığı maç sonrası, ‘kaybettik’ diye açıklama yaptı

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, 4-2 kazandıkları Demir Grup Sivasspor maçı sonrası ‘kaybettik’ diye açıklama yaptı. Özdilek’in ilginç hatası, gazeteciler tarafından düzeltilirken, basın toplantısına katılanları güldürdü.

Özdilek’in bilinçli olarak espri mi yaptığı yoksa kazandığı maçı kaybettiğini zannedecek kadar dalgın mı olduğu anlaşılamadı. Erzurumspor, 8 haftadır 3 puan alamıyordu.

Bir dönemin ‘Şifo Mehmet’ lakaplı futbolcusu Özdilek, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında sözlerine “Önemli bir maç kaybettik ama lig bitmedi.” diye başladı. Ancak toplantıyı takip eden gazetecilerden biri “Hocam kaybetmediniz, kazandınız” diye kendisini uyardı. Bunun üzerine Özdilek, “Öyle mi? Pardon, özür dilerim. Kazandık yola devam.” diyerek toparlamaya çalıştı.

“3 puanın ötesinde bir müsabakaydı”

Daha sonra oyuncularını tebrik eden Mehmet Özdilek, şöyle konuştu: “Tebriği de alkışı da hak ediyorlar. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. İç sahadaki son üç maçta iyi oynamamıza rağmen skorla birleştiremedik. Puansal duruma baktığımızda bu maçın 3 puanın ötesinde bir müsabaka olduğunu, önümüze daha güvenli bakabilme adına, puan farkını düşürme adına önemliydi.

Maçın başından sonuna kadar hak ettiğimiz bir oyun oldu. Öne geçtik yakalandık, öne geçtik yakalandık. Ama pes etmedik. Oyunu forse etmeye çalıştık. 4-2 önemli bir skor. 5-6’yı yakalayabilirdik.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin