Şenol Güneş ikinci kez Milli Takım’ın başında

Şenol Güneş, 15 yıl sonra yeniden Türk Milli Takımı’nın başına geçti. Tecrübeli teknik adam, sezon sonuna kadar hem Beşiktaş’ı hem de milli takımı çalıştıracak. Güneş’in sezon sonunda Beşiktaş’taki kontratı sona eriyor.

Güneş, ay-yıldızlıların mart ayındaki maçların başında olacak. Daha önce 2000-2004 yılları arasında A Milli Takım’ı çalıştıran Şenol Güneş, 2002 Dünya Kupası’nda üçüncülük yaşayan takımın başında yer aldı.

Büyük umutlarla transfer edilmişti

Sözleşmesi 30 Haziran’da sona erecek olan 73 yaşındaki Mircea Lucescu’nun da kısa süre içinde A Milli Takım’dan gönderilmesi bekleniyor.

Büyük umutlarla transfer edilen Rumen teknik adam, A Milli Takım’ın başında toplam 17 maça çıkarken bu maçlarda 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

Lucescu’ya tazminat ödenecek mi?

SporX’in iddiasına göre, Lucescu’ya tazminat ödenmeyecek. Sözleşmesi 30 Haziran 2019’da sona erecek olan Türkiye Futbol Federasyonu ile Rumen teknik direktör arasında yapılan sözleşmede herhangi bir tazminat maddesi bulunmuyor.

Lucescu’nun görevine “bir ay önceden haber vermek şartı” ile son verme hakkını sözleşme ile sabit olacak şekilde elinde bulunduran Federasyon, Rumen teknik adama sadece 2,5 milyon euro yıllık maaşından hak ettiği/kalan tutarı ödeyecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin