Senatör Graham: Türkiye’nin hesap verme günü yaklaşıyor, Trump’la çalışıyoruz

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, sosyal medya hesabından Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonuna çık sert tepki gösterdi.

Yaptırımlar konusunda Trump ile anlaştıklarını açıklayan Graham, ”Az önce Başkan Trump ile görüştüm. Türkiye’nin Suriye’ye yönelik saldırganlığını, zarar verici ekonomik yaptırımlarla durdurma konusunda Kongre ile çalışma kararından memnuniyet duyuyorum.” dedi.

Lindsey Graham’ın açıklamaları şöyle:

”Türkiye’nin Suriyeli Kürtlere yönelik zalim saldırısı için hesap verme günü yaklaşıyor. Kongre’de İran yaptırımlarından bu yana en ciddi etkiyi yaratacak yaptırımların uygulanması için Başkan’la birlikte yapılan çalışmalara önderlik ediyorum.

Türkiye’nin Suriye’deki kötü macerası, kontrol altına alınmazsa, ABD ve müttefiklerinin aleyhine olacak şekilde Orta Doğu’yu ve İran’ı istikrarsızlaştıracaktır.

Az önce Başkan Trump ile görüştüm. Türkiye’nin Suriye’ye yönelik saldırganlığını, zarar verici ekonomik yaptırımlarla durdurma konusunda Kongre ile çalışma kararından memnuniyet duyuyorum. Başkan Trump’ın vereceği karar Türkiye açısıdan oyunun gidişatını her açıdan olumsuz yönde değiştirecek.

IŞİD’in yeniden dirilmesini ve İran’ın yükselişe geçmesini engellemek için Suriye’nin kuzeydoğusunda akan kanı durdurmak ve istikrar sağlamak zorundayız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin