Senanur Özcerit: Özgürlüğüm için yapılan kampanya canıma can kattı

Cezaevinde kansere yakalanan ve tahliye olduktan sonra hayatını kaybeden Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit’in gözaltına alınan 19 yaşındaki kızı Senanur Özcerit, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Mahkeme önünde beklerken gülümseyen fotoğrafı ile dikkat çeken Özcerit, tahliyesinin ardından Kronos’tan Selahattin Sevi’ye yaptığı açıklamada “Gülümsüyordum, çok rahattım. Çünkü gerçekten masum olduğumu biliyordum!” dedi.

‘LAF ÇARPITMASI YAPAN POLİSLERE SÖZÜMÜ ESİRGEMEDİM’

Sakarya Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi olan Özcerit, kendisinin suçsuz olduğumu kabullenen polislerin yanında kabullenmeyenler de olduğunu belirtti. Özcerit, “Ben doğruyum, ben yanlış yapmadım demek istedim. Hiçbir polis karşısında ve mahkemede ağlamadım, yüzümü ekşitmedim. Sorgularken maalesef bazı polisler laf çarptırmaları yapmak istedi. Ben de sözümü esirgemedim açıkçası…” ifadelerini kullandı.

Polis merkezinde ve mahkemede hakaret ve kötü davranış görmediğini söyleyen Senanur Özcerit, “Fakat gözlerinizin içine baka baka terörist yaftası yemek çok ağırdı. Avukatım hep yanımdaydı” dedi.

‘KENDİMİ ÇOK GÜÇLÜ HİSSETTİM’

Özcerit, sosyal medyada kendisi için yapılan kampanya ile ilgili ise şunları söyledi: “Duyduğumda o gücü bütün bedenimle hissettim. Benim için enerji oldu. İnsanların beni düşünmesi, benim özgürlüğüm için çırpınması beni çok duygulandırdı. Benim özgürlüğümün başkaları için önemli olması canıma can kattı. Tanımı olmayan bir lezzet. Bu yüzden de mahkeme kapısındaki tebessümüm ve bundan sonraki bütün dualarım yanımda olan güzel insanlarla olacak.”

‘ONLARIN İÇERİDE OLMASI YARALIYOR BENİ’

Tekrar annesine ve ailesine kavuşması hakkında da şu yorumu yaptı: “Annem tahliye olduğunda çok mutlu oldum. Şükür ki kavuştum anneme. Nezarethanede birçok masum arkadaş edindim. Benim dışarıda olmam, onların içeride olması çok yaralıyor beni. Dosyada 18 kişi vardı, sadece 6 kişi adli kontrolle serbest kaldı. Maalesef 8 kişi tutuklandı. Suçlamalar tamamen birbirleriyle olan iletişim, telefon vs…”

‘TERÖRİST SUÇLAMASI YIKICI VE KIRICI’

Kendisi için yapılan ‘terörist’ suçlamalarının kırıcı ve yıkıcı olduğunu vurgulayan Senanur Özcerit, sözlerini şöyle tamamladı:

“Nezarethanede küçük bir yer verdiler. 13-14 kişi bir arada kaldık. Sahurda yiyecek, iftarda pide verdiler. Yattığımız yer tahtaydı. Aldığımız battaniyeler işe yaramadı. Ağrılı geceler oldu bizim için. Ne bir güvencemiz ne de asgari konforumuz vardı. Bacakları moraran kişiler oldu aralarında. Pis bir ortamdı.”

ANNESİ İLE BİRLİKTE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Senanur Özcerit, annesi Esra Özcerit ile birlikte 4 gün önce Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyon ile sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı. Anne Özcerit, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken kızı Senanur Özcerit 3 gün boyunca emniyette sorgulanmış ve dün mahkemeye çıkarılmıştı. Anne ve kız ‘örgüt üyesi’ olmakla suçlanıyordu.

http://tr724.wpengine.com/senanur-adli-kontrolle-serbest-kaldi/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin