Semra Kuytul kendisini gece gündüz takip eden sivil polisleri ifşa etti

Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul kendisini 24 saat boyunca takip eden sivil polislere tepki gösterdi.

9 Mayıs’ta hukuksuz bir şekilde tutuklanarak Adana’dan 900 kilometre uzaklıktaki Ağrı Patnos Cezaevi’ne gönderilen Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul’un gece gündüz sivil polislerce takip edildiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz Ramazan ayında Ankara’da otomobili önüne kapan atılarak keyfi bir şekilde durdurulan Semra Kuytul, kendisini 24 saat takip edin sivil polisi ifşa etti. Hastanede tedavi gören bir arkadaşını ziyarete giden Semra Kuytul hastanenin otoparkında aracından inerek sivil polise tepki gösterdi. Semra Kuytul, “Amirlerinize iletirseniz sevinirim. Kendinizi bana tanıtın, biz polisiz diye söyleyin. Kimlik gösterin öyle takibe başlayın ya da takip kararına dair evrak gösterin. Tanımadığım birilerinin beni takip etmesini istemiyorum. Rahatsız oluyorum.’’ diye konuştu. Bunun üzerine takibi yapan sivil polis, “Semra hanım zaten plakalarımızı biliyorsunuz. Bu isteğinizi amirlerime ileteceğim.” diyerek cevap verdi.

O anları sosyal medya hesabından paylaşan Kuytul, “Polis takibiyle ilgili sizinle ilginç videolar paylaşmaya devam edeceğim. Bu diyaloğu ister bir vatandaş ister bir hukukçu yada polis olarak izleyin ilginç detaylar var. Mesela Ben: Sizi tanımam için.. Polis: Zaten tanıyorsunuz, Plakalarımızı biliyorsunuz! Hastane takibi esnası.’’ İfadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin