Erdoğan: Benim SADAT’la uzaktan yakından en ufak bir alakam yok

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SADAT’la hiç bir alakası olmadığını savundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap veren Erdoğan, “Hiçbir alakam olmadığı halde, bizim kullandığımız bir darbeci kuruluş olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor.” dedi…

Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

HAKARET DALGASI BAŞLATTILAR

  • CHP ve şurekası sürekli öyle konularla, öyle zırva iddialarla karşımıza çıkıyorlar ki muhatap alıp cevap vermeyi zul addediyoruz. CHP İstanbul İl Başkanı’nın mahkumiyet kararlarının bazılarının Yargıtay tarafından onanmasının ardından bize yönelik saldırı, hakaret dalgası başlattılar. Yargı kararları eleştirilebilir. Ama bu eleştirilerin yargı mensupları ve ülkeyi yönetenlerin kişilik haklarına varması hukukun konusudur.

SADAT TANTANASI ÇIKARDILAR

  • Ardından hakikatle, akılla, mantıkla ilgisi olmayan bir SADAT tantanası çıkardılar. SADAT, TSK’dan emekli bir grup subayın savunma alanında danışmanlık hizmeti vermek için kurdukları şirkettir. Bu şirket sömürge altında kalmış İslam ülkelerine yönelik çalışmalar yapıyor.

BENZER ZIRVALAR!

  • 2018 yılında bir partinin genel başkanı hanımefendi (Meral Akşener) çeşitli yerlerde silahlı kamplar kurulduğu iddiasını dile getirmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı bunun yalan olduğunu ortaya koymuştu. CHP’nin başındaki zat, SADAT’ın önüne gidip benzer zırvaları ifade etmiştir.
  • Biz bunu, Türkiye’nin bölgesindeki çatışmalarda üstlendiği arabulucu rolüne ve kapsamlı operasyonlarına bir cevap olduğunu iyi biliyoruz. Bunun suflesinin nereden geldiğini, niçin şimdi yapıldığını iyi biliyoruz. Başaramayacaksınız.

BU YALANLARIN TUTMAYACAK

  • Hiçbir alakam olmadığı halde, bizim kullandığımız bir darbeci kuruluş olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor. Bay Kemal ne dersen de, sen sabahtan akşama yalanla yatıyor, yalanla kalkıyorsun. Hiçbir zaman senin dürüstlüğüne şahit olmadık. Bu yalanların tutmayacak.

SADAT NEDİR?

Kemal Kılıçdaroğlu, SADAT konusunda ne kadar ileri gide(bile)cek?


DERDİ ATATÜRK’ÜN İSMİNE SAHİP ÇIKMAK DEĞİL

  • Karşımızdaki habis zihniyet boş durmuyor. Henüz SADAT tartışması bitmeden Atatürk Havalimanı’nda inşa edeceğimiz millet bahçesine saldırmaya başladılar. Öyle alçakça, since yapıyorlar ki bu senaryo bunların kalibresini aşar.
  • Bu tesisin adı 12 Eylül’e kadar Yeşilköy Havalimanı’ydı. Tüm darbecilerin yaptığı ihaneti gizlemek için kullandığı araç hep Atatürk maskesi olmuştur. 12 Eylül darbecilerinin başı Evren de Cumhurbaşkanlığı döneminde Yeşilköy’ün ismini Atatürk yaparak aynı yolu izlemiştir.
  • Bunların derdi Atatürk’ün ismine sahip çıkmak değil, kendi kirli gündemlerini inşa etmektir. Gerçekten Atatürk hassasiyetleri olsaydı, kendilerine ‘Mustafa Kemal’in itleri’ diyenlerden hesap sorarlardı.

BİR PİST HİZMET VERİYOR

  • Atatürk Havalimanı’nın bir pisti oradaki hastaneye hizmet vermek ve ihtiyaç durumu için faal tutulmaktadır. Yeni havalimanımız ise milletimiz cebinden tek kuruş çıkmadan yapıldığıyla kalmamış, milletin cebine para aktaran kaynak haline gelmiştir. Atatürk Havalimanı’na yapacağımız millet bahçesine çevrecilik için karşı çıkmaları tam bir garabettir.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ YOK BAY KEMAL’İ DİNLEYECEĞİZ

  • Bu zat geçmişte Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesini öyle bir sahiplenmişti ki, telefonunu dinleyerek projeyi ondan çaldığımızı söyleyecek kadar ileri gitmişti. Bay Kemal bizim o kadar boş vaktimi yok. İşimiz gücümüz yok Bay Kemal’i dinleyeceğiz. İşine bak ya.

ADNAN TANRIVERDİ, ERDOĞAN’IN BAŞDANIŞMANIYDI!

Erdoğan, SADAT yöneticileriyle ‘hiç bir alakası olmadığını’ iddia ediyor. Ancak SADAT’ın kurucusu emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, 2016 yalı Ağustos ayında Erdoğan’a danışman olarak atanmıştı. Erdoğan’ın güvendiği bir isim olan Tanrıverdi’nin Aralık 2019’da İstanbul’da düzenlenen bir kongrede yaptığı konuşma kamuoyunda büyük tepki çekti. “Mehdi’nin gelişine hazırlanmamız gerekiyor.” sözleri nedeniyle oluşan tepkiler sonrası Ocak 2020’de hem başdanışmanlık hem de Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliği görevlerinden alındı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı fotoğrafla yalanladı: Tanıştırayım, 6. kişi SADAT’ın kurucusu!

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin