Selçuk Özdağ: Yargı, bürokrasi, medya ve üniversiteler AKP’nin arka bahçesi oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski partisi AKP’ye ağır eleştirilerde bulundu. AKP’den istifa eden Selçuk Özdağ, iktidarın kendisini destekleyenlere kamudan milyonlar aktardığını söyledi. Özdağ, “Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar.” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcılığı ve Manisa Milletvekilliği görevlerinde bulunduktan sonra partisinden istifa ederek Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmeye başlayan Selçuk Özdağ, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Özdağ, “Türkiye’de her iktidar, maalesef yargı, üniversite, bürokrasi ve medyayı arka bahçesi yapmak istedi. Bu dört unsurda insanlar direndi. Gelinen noktada bu dört unsurun da AKP tarafından arka bahçe yapıldığını görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

”BASIN ÖZGÜR OLMALI”

Özdağ sözlerine şöyle devam etti:

“Basın özgür olursa bürokrasi yanlış yapamaz, siyaset kurumu da hukuk dışılığa tevessül edemez. O yüzden özgür, inandığını yazan basına her zaman ihtiyaç var. Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor. Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar. Türkiye yönünü Afrika’ya değil, AB’ye dönmeli.”

”TÜRKİYE’NİN ÇARESİ ERKEN SEÇİMDİR”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Türkiye’nin çaresi bir erken seçimdir” dedi ve ekledi:

“Biz erken seçimi onarım ve Türkiye’nin geleceği için istiyoruz. Bir daha Cumhurbaşkanı çıkaramazlar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili kitap çıkarttık. MHP randevu talebimizi reddetti. AKP’den de ses gelmedi. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı böyle yapar mı? Gerçek gündemin konuşulmaması için devamlı farklı adımlar atıyorlar. Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin