Şehit Anası: ‘Ne asker kaldı, ne vatan ne de dikili bir ağaç bıraktılar’

Erdoğan Hükümeti’nin 31 Mart ve 23 Haziran seçim yenilgilerinden sonra Kürt oylarını kazanmak için izlediği politikalar kapsamında PKK Lideri Abdullah Öcalan önceki gün avukatları aracılığı ile iktidara çözüm mesajı verdi. Öcalan’ın mesajını ve AKP’nin iki yüzlülüğüne tepki gösteren Şehit Analar Derneği Başkanı Pakize Akbaba, “Ne asker kaldı ne vatan ne de dikili bir ağaç bıraktılar” dedi.

Akbaba, “Bunların amacı askerler için diyoruz ya ‘Fidan’ fidanları kurutmak. Bunlar zaten Öcalan’la anlaşmış” ifadelerini kullandı.

“Ne asker kaldı ne vatan ne de dikili bir ağaç bıraktılar” tepkisini dile getiren Akbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Şehit Aileleri derneğini hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti:

“Öcalan’la anlaşanlar şehit ailesi derneği kursa neye yarar. Biz nasıl güvenelim bunlara. Sizin tutulacak bir yanınız yok Türkiye’yi mahvettiniz. Siz Türkiye’yi düşünmüyorsunuz, PKK ile el ele vermişsiniz.

Bana dava açmış. Bunların yaptığı suçtur, hatadır ama hesap veren yok. Çünkü yasa kalmadı, kanun kalmadı. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin koltuğunda oturuyorsun. Sen o koltukta oturmuşsun ama ona ‘deccal, sarhoş’ diyorsun. Biz kimi kime şikayet edeceğiz. Sen o koltukta oturmuş o bebek katilinin eteğini tutuyorsun.”

“Terörle iş birliği yapıyorlar, mücadele ediyoruz diyorlar” ifadelerini kullanan Pakize Akbaba, sözlerine şöyle son verdi:

“Ben de onlara dava açacağım. Gidiyorlar boş dağı taşı bombalıyorlar. Sen terörle iş birliği yapıyorsun, neyi etkisiz hale getiriyorsun. Nedir bu hukuksuzluk, adaletsizlik. Biz bu vatan için can verdik yetmez mi? Halen millet uyuyor, yazıklar olsun o millete, haram olsun…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin