Sedat Peker’in iddialarında adı geçen Zafer Salman: Ne dediyse doğrudur

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, ‘5’li Çete’ olarak bilinen iktidara yakın şirketlerden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz aracılığıyla dönemin başbakanı Mesut Yılmaz’dan 5 milyon dolar rüşvet aldığına dair açıklaması, bizzat aracı olduğu ileri sürülen Zafer Salman tarafından doğrulandı.

Cumhuriyet’ten Rabia Azra Sözcü’ye konuşan Salman, “Ben hem Mehmet Cengiz’in hem de Sedat Peker’in akrabasıyım. Peker’in halasının oğluyum, Cengiz de annemin amcasının oğlu olur. Bu denli birbirimize yakınız. Biz bu memleket için her şeyi yapabilecek insanlarız. Sedat Peker ne dediyse doğrudur. Sedat Bey bu konuyu gündeme getirmeseydi, ben de söylemeyi düşünüyordum. Devletin bileceği bir şey varsa savcılarla da paylaşırız. Bizde söz namustur. Peker’in dedikleri bu zamana kadar hep doğru çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker bugünkü paylaşımında, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kumarhane görüntüleri karşılığında cezaevinden çıktığını, buna aracılık eden ismin ise ‘beşli çete’ olarak bilinen Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz olduğunu söylemişti. Peker, görüntüler karşılığında 5 milyon dolar istediğini ve aldığını anlatmıştı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin