Sedat Peker’den yeni çağrı: Öğretmenlere, imamlara, kasaplara, manavlara silah verilsin

Çete lideri Sedat Peker, AKP ve MHP'nin oluşturduğu 'Cumhur İttifakı'na destek veriyor.

Çete reisi Sedat Peker, yeni bir silahlanma çağrısı yaptı. Twitter hesabından Yeni Zelanda saldırısına ilişkin video yayınlayan Peker, öğretmen, imam, bakkal ve kasap gibi meslek gruplarına ‘kolaylaştırılmış şekilde ruhsatlı silah verilmesini’ istedi.

Peker, “Tüm dünya coğrafyasında yaşayan Müslüman Türkler, güvenlikleri için yasal yollardan silah sahibi olmalıdır.” başlığı ile yayınladığı videoda ilginç açıklamalar yaptı. Daha önce (geçen ay) “İmkanı olan iyi insanlar mutlaka ruhsatlı silah almak için müracaatta bulunsunlar” dediğini hatırlatan Peker, devamında şunları söyledi:

Bütün meslek gruplarını saydı

“Sözde bazı entellerin koparmaya çalıştıkları yaygara üzerine, neredeyse kendi arkadaşlarımız bile ‘Söylenen sözler yanlış mıydı?’ diye şüpheye düştüler. Bir okuldaki öğretmenlere, güvenliklere ruhsatlı silah verilse acaba ülkemize ne gibi zararı olur. Ya da camideki imamlara, müezzinlere, güvenlikçilere ruhsatlı silah verilmesinin kime zararı olur?

Doktorlara, mühendislere, mimarlara, ülkemizin geleceğini emanet ederken endişe duymuyoruz da hızlandırılmış şekilde taşıma ruhsatlı silah verdiğimizde onların ne gibi bir suç işleyeceğinden korkuyoruz!

Ya da mahallelerimizin bekçileri konumunda olan bakkallara, kasaplara, manavlara, kahvehane sahiplerine kolaylaştırılmış şekilde ruhsatlı silah verilmesinin acaba kime zararı olur? Gerçekten bunu çok merak ediyorum.”

Siyaset ve bürokrasiye ‘etkilenme’ mesajı

Peker videoda siyasetçiler ve bürokratlara da mesaj verdi: “Bence ülkemizi yöneten sayın siyasiler ve sayın bürokratlar, 28 Şubat artıklarının etkisinde kalarak değil, anketlerde en az yüzde 70 oranında çıkan, gerçek Türk milletinin isteklerinden etkilenmelidirler. 28 Şubat artığı entellerin takdiri değil, halkımızın ne istediği önemlidir. Bir umuttur yaşamak.”

Peker’in geçen ay yaptığı silahlanma çağrısına yönelik tepkiler artınca konuşmasından 2 gün sonra ifadesi alınmıştı. Adliye çıkışında açıklama yapan Peker, sözlerinin arkasında durduğunu söylemişti.

http://tr724.wpengine.com/silahlanma-cagrisi-yapan-sedat-peker-ifade-verdi-konusmamin-arkasindayim/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin